Слухати

Спецагенти кіберполіції отримуватимуть 25-30 тисяч гривень на початковому етапі, — міністр МВД

15 жовтня 2015 - 16:35
Про це сьогодні під час презентації Департаменту кіберполіції повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє журналіст «Громадського радіо»
Спецагенти кіберполіції отримуватимуть 25-30 тисяч гривень на початковому етапі, — міністр МВД / Новини на Громадському радіо

«Заробітна плата спеціальних агентів становитиме від 25 до 30 тисяч гривень на початковому етапі. Заробітна плата всіх інших співробітників кіберполіції становитиме від 6 тисяч гривень», — зазначив він.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк нагадав присутнім, що українські ІТ-фахівці користуються попитом по всьому світу. І зазначив, що в самій Україні такої тенденції немає.

«Ні в кого нема сумнівів, що українські ІТ-фіхівці найкращі у світі. Прикро, що запит на ІТ-фіхавців в середині Україні не такий високий, як повинен бути. Саме тому Міністерство внутрішніх справ отримало право самостійно визначати рівень заробітної платні для кіберагентіцв, які будуть безпосередньо працювати в мережах, які будуть захищати громадян України від спроб отримати персональні дані, які будуть захищати мир і безпеку у кіберпросторі», — сказав Яценюк.

На його думку, невідкладне створення потужного комп’ютерного захисту країни пов’язане з тим, що зараз держава сприяє відкриттю різних реєстрів. Можна дізнатись багато інформації про приватних підприємців, власників нерухомості. З одного боку держава сприяє такій прозорості, з іншого — має подбати про безпеку цих громадян: щоб не сталось так, щоб до загального доступу потрапили персональні дані чи інша засекречена інформація. 

Та щоб стати спецагентом, треба пройти жорсткий відбір, підкреслює начальник Управління по боротьбі з кіберзлочинністю Сергій Демедюк:

«Головне прагнення до якісних змін, громадянство України і спеціальні вимоги: вік від 21 року, відсутність судимості в першу чергу, вища юридична освіта для інспекторів і технічна вища для інформаційних технологій». 

Крім того,  говорить Сергій Демидюк кандидат на посаду спецагента має вільно володіти англійської мовою. А от щодо фізичної підготовки, то тут спецагентам дають послаблення — нормативи вони не здаватимуть.

Штат кіберполіції буде вдвічі більший за той, що зараз в Управлінні з кіберзлочинністю МВС України і становитиме 400 спеціалістів, 187 з яких будуть робітники, що пройшли переатестацію з діючого управління, 50 кандидатів пройдуть прямий конкурс, 39 з яких пройдуть відбір на спеціальних агентів.

Представництва кіберполіції працюватимуть і на місцях у районних центрах. Це будуть групи швидкого реагування, до складу яких входитимуть спецагенти та інспектори. Вони мають оперативно реагувати на заяви постраждалих від кібератак, блокувати їх та документувати.  

Валентина Троян з Києва для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+