Слухати

В «гумконвої» РФ провезли запчастини для транспорту підвищеної прохідності

15 жовтня 2015 - 10:12 98
Про це «Громадському радіо» повідомив помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян

В Держприкордонслужбі України заявляють: оформлення чергового гумконвоя Росії нічим не відрізняється від попередніх, починаючи з того, що пройшов він через пункти пропуску, контрольовані бойовиками. Про це помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян повідомив у телефоній розмові «Громадському радіо».

«Російська сторона здійснювала оформлення цього вантажу в односторонньому порядку. Українська міжвідомча група, яка тимчасово перебуває на російському пункту пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган», здійснювала лише візуальне спостереження і не виконувала жодних контрольних функцій, передбачених, як українським, так і міжнародним законодавством», — сказав Слободян. 

 «Більше того, особливістю даного вантажу було те, що принаймні один автомобіль не відповідав тому переліку тих автомобілів та вантажів, заявлених в ноті МЗС Росії, яка була направлена кілька днів до цього. Мова йде про те, що один автомобіль провозив вантаж не гуманітарного характеру, а саме це — запчастини для транспорту підвищеної прохідності», — додав він .

Також, зазначив Олег Слободян, більшість автомобілів традиційно була напівпорожня.

Крім того, за його словами, російська сторона систематично ігнорує прохання України спрямовувати гумконвої до офіційно працюючих пунктів пропуску.

«Нагадуємо вимоги міжнародного та вітчизняного законодавства, які регламентують порядок направлення, і пропонуємо направляти ці конвої через підконтрольні нам ділянки, через діючі пункти пропуску на українсько-російському кордоні, але російська сторона в черговий раз проігнорувала ці наші побажання», — говорить Слободян.

Помічник голови Держприкордонслужби наголосив: є ціла низка правил оформлення гуманітарних конвоїв. Зокрема, Росія має заздалегідь проінформувати Мінсоцполітики України про намір направити допомогу на Донбас:

«Мінсоцполітики  має отримати версифікацію вантажу, дати оцінку, визначити цей вантаж, як гуманітарний. Після цього Міжнародна гуманітарна організація, наприклад комітет Червіоного Хреста , повинен прийняти цей вантаж офіційно в пункті пропуску на державному кордоні. І є ще низка інших обов’язкових норм». 

Олег Слободян підкреслив, що жодна з цих норм російською стороною фактично не виконується.

«Громадське радіо» повідомляло, що сьогодні черговий російський «гумконвой» приїхав на Донбас. В російському МНС заявляють, що вантажівки пройшли контрольний огляд українських прикордонників та місії ОБСЄ.

Довідка. Транспорт підвищеної прохідності — засоби для їзди по дорогах з невідповідними нормами, а також по бездоріжжю. Залежно від конструкції двигуна (пристрою для перетворення енергії двигуна в роботу на подолання опору рухові транспортних засобів) автомобілі підвищеної і високої прохідності поділяються на колісні, напівгусеничні, колісно-гусеничні та амфібії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+