Слухати

Держдума РФ проголосувала за арешт проукраїнського депутата Пономарьова

16 жовтня 2015 - 17:22
Єдиний депутат Державної думи РФ, що проголосував у березні 2014 проти приєднання Криму до Росії, за рішенням Держдуми, має бути арештований
Держдума РФ проголосувала за арешт проукраїнського депутата Пономарьова / Новини на Громадському радіо

Держдума в п’ятницю дала згоду на виконання судового рішення про арешт депутата від «Справедливої ​​Росії» Іллі Пономарьова. Він звинувачується в пособництві розтрати $ 750 000 фонду «Сколково».

Доповідь з цього питання в Думі представив в.о. генерального прокурора РФ Володимир Малиновський. За це рішення проголосували 417 депутатів, троє були проти, тих, хто утримався, немає.

Як заявила адвокат Пономарьова Марія Баст, захист подасть скаргу на рішення Держдуми. За її словами, Пономарьов направив на адресу Держдуми офіційний лист, яким делегував адвокату повноваження висловити свою позицію у засіданні думи 16 жовтня, але йому було відмовлено.

«Як можна було обговорювати питання, не давши слово самому Пономарьову, що не запросивши на засідання хоча б його захист? Сьогодні депутати почули позицію тільки однієї сторони, а значить, процедура суперечить принципам демократичного суспільства і правової держави, тобто є нелегітимною», — вважає адвокат.

У квітні Держдума позбавила Пономарьова депутатської недоторканності і дала згоду на порушення проти нього кримінальної справи. Відповідне подання Генпрокуратури РФ підтримали представники всіх фракцій. Басманний суд 17 липня санкціонував заочний арешт депутата у справі про розтрату. Пізніше Мосміськсуд визнав це рішення законним.

Ілля Пономарьов — єдиний депутат Державної думи РФ, що проголосував у березні 2014 проти приєднання Криму до Росії. Пономарьов зараз не живе в Росії.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+