Слухати

Севастопольську журналістку могли отруїти, — джерело / Новини на Громадському радіо

Севастопольську журналістку могли отруїти, — джерело

16 жовтня 2015 - 14:16
Журналістку з Севастополя, редакторку сайта «Інформер» Ірину Остащенко могли отруїти

Про це «Громадському радіо» розповіли одразу кілька людей з севастопольських ЗМІ.

Нагадаємо, Ірина Остащенко загинула 1 вересня 2015 року. Як розповіли її колегам, Остащенко нібито померла від онкологічної хвороби.

Але зараз її колеги висувають іншу версію.

«Раніше озвучена офіційна версія — онкологія — розсипалася після того, як медики «просвітили» Ірину і не виявили метастазі. Проте печінка була в такому стані, ніби її поїв рак. Лікарі одразу ж вирішили шукати отруту. Кров відправили на аналіз до крупної лабораторії у Санкт-Петербурзі», — розповідає наш співрозмовник, який попросив не називати його ім’я.

«Просто так воно не могло статися. Тобто, це був якийсь удар по печінці. І вони припустили, що це могла бути отрута. Людина за місяць просто так не уходить. У нас є припущення, що це за отрута, але ми чекатимемо результатів. Можна, звичайно, не зв’язувати це з професійною діяльністю, але ми всі дорослі люди і все розуміємо», — сказав журналіст.

За його словами, результати експертизи будуть відомі у листопаді.

Ірина Остащенко працювала в виданні «Інформер», яке лояльне до так званого «губернатора» Севастополя Сергія Меняйла. Остащенко спеціалізувалася на матеріалах, критичних до його медіа-опонента — так званого «народного мера» Олексія Чалого.

На початку квітня 2015 на Остащенко напали, вона була доставлена до лікарні зі струсом мозку та травмами голови. За версією громадських активістів Севастополя, причиною нападу на Остащенко стала її професійна діяльність. Про це ж казала й сама Ірина.

 «Заявляла и продолжаю заявлять свою уверенность, что произошедшее со мною напрямую связано с моей журналистской деятельностью. То, что в Следственном Комитете осталось незамеченным, что нападение было совершено на следующий день после выхода статьи «Чегевара улетает навсегда» — пусть остаётся на профессионализме его сотрудников», — писала Остащенко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+