Слухати

ВРЮ не вистачило 1 голосу на звільнення судді, що позбавляла прав Автомайдан

16 жовтня 2015 - 13:33
На черговому засіданні Вищої ради юстиції 15 жовтня обговорювалася можливість попросити Верховну раду звільнити з посади суддю Шевченківського районного суду Наталію Сіромашенко
ВРЮ не вистачило 1 голосу на звільнення судді, що позбавляла прав Автомайдан / Новини на Громадському радіо

Наталія Сіромашенко передусім відома тим, що позбавляла учасників Автомайдану водійських прав, тоді коли тривали автомобільні мітинги під резиденцією Януковича у Межигірі’ї. Мотивом позбавлення прав були порушення правил дорожнього руху, нібито зафіксовані працівниками міліції, які передавали справи до суду.

Однак одне рішення судді Сіромашенко було зовсім дивним: вона позбавила водійських прав Ганну Паньківську, дружину учасника Автомайдану, в той час як вона взагалі не мала прав:

«Я власник машини, яку керував мій чоловік, який дійсно їздив в Межигір’я, однак водійських прав в мене ніколи не було, тобто рішення було зовсім неправильним. У судді тоді була величезна кількість справ по Автомайдану і вона мене, як власника, просто позбавила неіснуючих водійських прав», — розповіла вона.

Сама суддя на засіданні не з’явилася, переслала лише пояснення у письмовому вигляді. В них вона захищалася, стверджуючи, що дійсно помилилася, але оскільки ніякої шкоди від її дій не відбулося, її вини недостатньо, щоб звільнити з посади судді Шевченківського районного суду.

Як однак зазначила Анна Лесько, доповідач Вищої ради юстиції у справі судді Сіромашенко, помилка настільки серйозна, що дозволяє позбавити суддю посади.

10 із 13 присутних членів ради проголосували за внесення до Верховної ради рекомендації про звільнення судді. Однак для прийняття рішення Вищою радою юстиції потрібна абсолютна більшість серед членів ради: це означає, що оскільки є всього 21 член комісії, вважається, що більшість не досягнута. Адже більшістю є 11 людей, навіть, якщо на засіданні були присутні лише 13 членів.

12 168 378_956 783 681 060 684_158 117 418_o.jpg

ВРЮ
ВРЮ
Фото «Громадського радіо»

Присутній в залі журналіст Олексій Подольський не приховував обурення цим рішенням:

«Ви знаєте, що це означає? Це означає, що будь-який суддя може прийняти зовсім незаконне рішення і йому за те нічого не зроблять. Сьогодні позбавляють водійських прав людину, яка їх немає, а завтра у вас заберуть квартиру і ви станете випадковою жертвою цієї системи. А те, що не досягнули кворуму, це взагалі не випадково», — вважає він.

Рішенням Вищої ради юстиції справу перенаправлено до дисциплінарної секції Вищої кваліфікаційної комісії суддів для повторного аналізу. Це означає, що дисциплінарна справа повертається до свого початку, а суддя Сіромашенко ще довгі місяці зможе виконувати свої обов’язки.

Кароль Лучка, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+