Слухати

Туреччина прийме 3000 турків-ахиска з Донбасу

17 жовтня 2015 - 13:42
Туреччина прийме 3000 турків-ахиска, які проживають на сході України і відчули негативний вплив конфлікту в цьому регіоні
Туреччина прийме 3000 турків-ахиска з Донбасу / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на турецьке інформагентство «Анадолу».

«Туреччина відкрила двері для 3 тисяч турків-ахиска, які проживають на сході України і відчули на собі негативний вплив військового конфлікту в цій зоні. Турки-ахиска, які будуть доставлені до Туреччини за розпорядженням президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, почнуть нове життя в провінціях Ерзінджан і Карс», — йдеться у повідомленні.

У цих провінціях управління масового житлового будівництва при уряді Туреччини виділить переселенцям житло.

«Таким чином, 677 сімей турків-ахиска, які мігрували до Донецька і Слов’янська в Україні з Ферганської долини Узбекистану після подій 1989 року, готуються до нової міграції», — підкреслює агентство.

На першому етапі до Туреччини привезуть 150 сімей.

Переїзд почнеться протягом 10-15 днів. Через деякий час після початку проживання на території Туреччини турки-ахиска отримають громадянство цієї країни.

Довідка

Турки-Ахиска (месхетинських турки) — субетнічна група, яка походить з області Месхетії Грузії. У 1944 році були депортовані в різні області Узбекистану, Казахстану і Киргизії (більше 100 тис. осіб).

В Україні зараз проживає від 7 до 10 тис. турків-ахиска.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+