Слухати

Як жителі Донбасу обходять закон про декомунізацію

18 жовтня 2015 - 10:53
Якщо місто має якесь комуністичне минуле, його назва просто трактується в іншому контексті або перейменовується на честь визначного діяча з таким самим ім'ям
Як жителі Донбасу обходять закон про декомунізацію  / Новини на Громадському радіо

Жителі Димитрова Донецької області вирішили відстоювати колишню назву, але не змогли визначитися в честь кого називатиметься місто — святителя Димитрія Ростовського чи великомученика Димитрія Солунського, пише Краматорськ.info.

Місто Димитров за часів СРСР було названо на честь болгарського комуніста Георгія Димитрова. Незважаючи на те, що Димитров підпадає під дію Закону «Про засудження комуністичного і націо оціалістичного тоталітарних режимів і заборону пропаганди їх символіки» і підлягає перейменуванню, жителі хочуть зберегти назву міста без змін.

Згідно з даними соціологічного опитування, озвучених в ході засідань, за це рішення виступає 96% городян, передає видання. Більшістю голосів прийнято звернення до Верховної Ради і Українського інституту національної пам’яті з клопотанням залишити Димитрову його сучасну назву.

x0n4c9wpeyo_0.jpg

Димитрів
Димитрів

Учасники громадських слухань вибрали нові назви для 38 вулиць і провулків, які має затвердити міська рада 21 жовтня. Без змін залишилися вулиці Пролетарська, оскільки, «за словами одного з виступаючих, всі ми продаємо свою працю і є пролетаріатом, і Бабушкіна — на честь всіх бабусь». Тепер рішення про перейменування вулиць і провулків .

Місту Червоний Лиман хочуть повернути місту історичну назву — Лиман, проте прикметник «червоний» залишити. На думку жителів міста, прикметник «червоний» в новій назві потрібно трактувати як красивий, хороший, чудовий і не вважати його значення в якості символу встановлення радянської влади.

Раніше повідомлялося, міська рада Артемівська Донецької області ухвалила рішення повернути місту давньої історичної назви — Бахмут. Однак офіційно місто перейменують лише після відповідного рішення Верховної Ради. А поки на черзі для зміни назви ще понад 900 українських міст і сіл України.

В місті Попасна усі вулиці та площі міста теж позбудуться сліду комуністичного минулого в своїх назвах. 

Для того, щоб знизити в суспільстві соціальну напругу з приводу перейменувань, керівник Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський запропонував не змінювати документи реєстрації у громадян. Нову назву населеного пункту і вулиці вказувати в паспортах молодих людей, які вперше отримуватимуть документи.

«Буде неправильно, якщо виконання закону про декомунізацію і перейменуванні населених пунктів та вулиць, названих на честь більшовицьких діячів, вдарить по гаманцях простих українців», — заявив Павло Жебрівський.

 

Ірина Сампан для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+