Слухати

Біля зірки в сузір'ї Лебедя почали шукати прибульців

20 жовтня 2015 - 22:38
Астрономи приступили до пошуку позаземного розуму в районі зірки KIC 8462852, яка здивувала вчених своїм нетиповим мерехтінням
Біля зірки в сузір’ї Лебедя почали шукати прибульців / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє російська служба BBC.

Для отримання сигналів з району зірки використовується радіотелескоп Allen Telescope Array, розташований у США.

За словами провідного астронома інституту SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) Сета Шостака, вчені повинні спробувати пошукати там свідоцтва життя.

Однак, за його словами, як показують уроки історії, людям пора «зменшити свій запал» у пошуках позаземного розуму.

У середині жовтня вчені звернули увагу на зірку KIC 8 462 852 в сузір’ї Лебедя. Вона відрізняється від інших 150 000 добре вивчених зірок тим, як вона мерехтить: приблизно раз на 800 днів випромінювання від зірки падає на 15-20 відсотків.

У астрономів є кілька припущень, чому так відбувається — чи то навколо зірки обертається рій комет, чи то це інопланетяни, які навчилися поглинати енергію зірки.

Ніяких відомостей про те, що навколо зірки обертається планета, немає.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+