Слухати

На Донбасі агітують з порушеннями навіть там, де немає виборів

20 жовтня 2015 - 14:24
Активіст повідомляє про порушення правил розміщення агітації в Костянтинівці. В райцентрі, де цього року вибори не проводитимуться, деякі політсили не вказали тираж агітаційних матеріалів
На Донбасі агітують з порушеннями навіть там, де немає виборів / Новини на Громадському радіо

Олександр Дерека — активіст громадської мережі «Опора» та Комітету виборців України з приводу порушень проведення агітації звернувся до міліції. На білбордах, що розміщені у Костянтинівці, де виборів, до речі, не проводитимуть, він не побачив жодних вихідних даних: чиє то замовлення та скільки екземплярів. І це масово по різних містах регіону, каже Олександр.

«Прежде всего это листовки с агитацией, там должен быть заказчик, тираж», — сказав він.

11 217 949_895 522 250 485 347_1 494 539 055 138 491 111_o.jpg

Агітація
Агітація
Фото «Громадського радіо»

З приводу порушень активіст звернувся до міліції. Одна з політсил виправила наступного дня недоліки і замінила білборди. Інша — ні.

12 171 578_981 607 771 897 890_956 543 122_o_0.jpg

Білборди
Білборди
Фото «Громадського радіо»

«Це порушення законодавства», — зазначає начальник міліції Володимир Гончаров, що має заяву від активіста, — представники політичних сил отримали від нас інформацію про порушення, одні вже виправили, інші — ще ні, ми їх викликали до міліції. Встановити хто клеїв — можна. А от стосовно білбордів — то вони нічийні. З минулого року вони належали донецькій фірмі. Але наразі про неї ні слуху, ні духу». 

12 171 216_981 606 671 898 000_645 018 076_o.jpg

Відповідь МВС
Відповідь МВС
Фото «Громадського радіо»

За його словами, ці білборди безхозні.

«Власника немає, тому ми не можемо встановити, хто клеїв це і давав дозвіл. Але це порушення виборчого законодавства», — додав він.

А у сусідній Дружківці дитяче свято проводили під прапорами однієї з політичних сил. Причому, коли активіст Євген Шаповалов хотів зробити фото агітаційних матеріалів, почали забороняти це. Активісти сподіваються, що сам виборчий процес у день виборів пройде без складнощів і масових порушень. Втім усі випадки обіцяють документувати, аби закон був один для всіх.

Наталя Поколенко з Донеччини для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+