Слухати

 У Запоріжжі близько тисячі городян мітингували за покращення екологічних умов / Новини на Громадському радіо

У Запоріжжі близько тисячі городян мітингували за покращення екологічних умов

20 жовтня 2015 - 18:32
20 жовтня близько тисячі запорожців вийшли на мітинг під стіни міськради, вимагаючи покращення екологічних умов

За словами організаторів, акція «Ні викидам» народилась у соціальних мережах майже спонтанно. 6 жовтня запорізька активістка Світлана Чумаченко розмістила в себе у Фейсбуці підбірку фотографій, зроблених у Запоріжжі протягом двох останніх тижнів, на яких місто буквально потопало у диму. В перший день допис Світлани набрав більше шести сотень репостів.

«Люди очень активно отреагировали. В этом же посте я пригласила друзей-знакомых сделать оргсобрание, и обсудить сможем ли мы провести митинг. На первой встрече собралось 15 человек, разные люди: студенты, предприниматели, активисты. Мы определили дату и время, и все это время мы работали над организацией митинга», — зазначила Світлана Чумаченко.

12 092 357_10 206 594 661 497 664_614 573 996_n.jpg

Плакат на мэрии в Запорожье
Плакат на мэрии в Запорожье

На питання, яким чином активісти хочуть вирішити екологічної проблеми міста, відповіла активістка Олеся Крамаранко:

«Соответствующие изменения в законодательство Украины, с целью возобновить систематичные природоохранные проверки, а также ужесточить методику начисления ущерба в отношении предприятий загрязнителей. Кабинету Министров, президенту Украины в месячный срок предпринять комплекс мер по предотвращению экологически опасной ситуации в городе Запорожье, в связи с постоянными неконтролируемыми выбросами предприятий и публично проинформировать громаду о принятых мерах через СМИ», — зазначила Олеся Крамаренко.

Однією з умов мітингу була його повна аполітичність. Організатори вимагали, щоб під час заходу не було жодних прапорів, окрім національних, а також жодних плакатів, що не стосуються теми зібрання.

Не дивлячись на це, одна з партій зареєструвала мітинг на цій же площі та на прохання організаторів прибрати агітацію, відповіла відмовою. До речі, серед виступаючих на трибуні під стінами міськради також відмітилися кандидати в мери. Проте поводили себе коректно, та лише розповідали про пункти своєї передвиборчої програми, що стосуються екології.

Організатори також вимагали, щоб до них вийшов представники міської влади та великих промислових підприємств, що працюють і місті. Останніх на трибуні так і не дочекалися. А от очільник міського екологічного департаменту Гліб Золотарьов до мітингарів таки вийшов. Проте його пояснення, що екологічні проблеми не можуть бути вирішені через законодавство, котре забороняє перевірки підприємств, потонули у вигуках: «Ганьба».

Певні питання викликає той факт, що мітинг пройшов буквально за декілька днів до мерських виборів, одним з лідерів яких є представник підприємства, котре організатори вважають одним з головних забруднювачів повітря у Запоріжжі.

Проте організатори запевняють, що продовжать боротися за екологію у місті і надалі. Наступний мітинг планують зібрати вже при новому мері. Кажуть, що сподіваються повторити досвід Маріуполя, де у 2012 році через масові протести городян був закритий один з найбільших забруднювачів міста – агломераційна фабрика. 

Максим Щербина з Запоріжжя для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+