Слухати

Завтра можна буде спостерігати пік метеорного дощу у сузір’ї Оріона

20 жовтня 2015 - 15:04
21-22 жовтня — пік метеорного дощу Оріонід
Завтра можна буде спостерігати пік метеорного дощу у сузір’ї Оріона / Новини на Громадському радіо

Оріоніди — метеорний дощ у сузір’ї Оріона. Його можна спостерігати двічі на рік: весною (квітень-травень) та осінню (жовтень-листопад). 

oryon.jpg

Сузір’я Оріона
Сузір’я Оріона
Фото NASA

Оріоніди —  утворені з уламків комети Галлея, яка відома своєю яскравістю та швидкістю. Біля Землі комета з’являється кожні 75-76 років — це єдина комета, яку можна побачити неозброєний оком. Наступний її перигей припадає на 2061 рік, проте її уламки видно щорічно  у вигляді метеорного потоку.

kometa_galleya_1986_roku_foto_nasa.jpg

Комета Галлея 1986 року
Комета Галлея 1986 року
Фото NASA

Якщо вам пощастить з погодою, зорепад можна побачити вже зараз. Але пік активності припадає на 21-22 жовтня.  Під час піку можна побачити близько 20 метеорів за годину.

cu.jpg

Оріоніди 2013 року
Оріоніди 2013 року
Фото Space.com

Навіть при гарній погоді, в місті важко побачити метеорний потік, тож краще за зорепадом спостерігати в неосвітленій місцевості за містом.

Мар’яна Яцишин для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+