Слухати

Кабмін вирішив обирати суддів на конкурсній основі

21 жовтня 2015 - 15:18
Для усунення політичного впливу на судову систему Уряд пропонує утворити єдиний колегіальний орган, відповідальний за добір, кар'єру та відповідальність суддів
Кабмін вирішив обирати суддів на конкурсній основі / Новини на Громадському радіо

Кабінет Міністрів своїм рішенням від 21 жовтня схвалив ключові напрямки концепції змін до Конституції України щодо судової реформи.

Зокрема, передбачено перехід до триланкової системи судів та  визначення мережі судів виключно законом.

Концепція змін передбачає повне перезавантаження суддівського корпусу на прозорих конкурсних засадах, що повністю відповідають стандартам дотримання прав людини. Особливий акцент — на забезпеченні доступу до суддівської професії молодим фахівцям. Водночас передбачається, що повноваження діючих суддів, які не заявлять про участь у конкурсі, або його не пройдуть, будуть припинені автоматично після початку діяльності нового суду.

dsc06378.jpg

Судді
Судді

Уряд доручив Мін’юсту напрямки концепції змін до Конституції України щодо судової реформи довести до відома Конституційної Комісії.

Раніше  в ефірі «Громадського радіо» екс-суддя та експерт Реанімаційного пакету реформ Михайло Жернаков заявив, що суддів слід перепризначити через конкурс, як нових поліцейських. Також експерт РПР Тарас Шепель та засновник ГО «Центр UA» Олег Рибачук заявляли, що судову систему змінювати важко через те, що судді — найбільш захищені держслужбовці.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+