Слухати

«На полях битв за Україну в перших рядах лежать комуністи», — письменник Борис Олійник

22 жовтня 2015 - 13:49
Незважаючи на заборону комуністичної ідеології, поет і екс-нардеп Борис Олійник лишається безкомпромісним комуністом і відмовляється визнати наявність дорогої нерухомості у лідера КПУ Симоненка
«На полях битв за Україну в перших рядах лежать комуністи», — письменник Борис Олійник / Новини на Громадському радіо

oliynyk_0.jpg

Борис Олійник відзначає 80-ту річницю
Борис Олійник відзначає 80-ту річницю
Фото Громадське радіо

Напередодні своєї 80-тої річниці Борис Олійник зустрівся з кореспондентом «Громадського радіо» в Українському фонді культури, щоби засудити заборону комуністичної ідеології та декомунізацію.

До заборони комуністичної ідеології в Україні Борис Олійник савиться вкрай негативно . На його думку, в КПУ«були люди ідеї, були перекинчики, були кар’єристи, все було. Але було те святе, що не можна було ні купить ні продать. Це Вітчизна».

Він відмовився коментувати наявність дорогої нерухомості у лідера українських комуністів Петра Симоненка, посилаючись на те, що не має про це достовірної інформації: «Не знаю, у нас же говорити можна, що завгодно. Я не був на маєтках, якщо вони є, не дивився у [ощад] книжку Симоненка. Не знаю чи правда. … Я не підпряжусь до хору тих, хто крадуть, а звинувачують у кражі інших».

Борис Олійник вважає, що декомунізація це «втрата азів культури. Ви подивіться в Англії стоїть [пам’ятник] Кромвелю, а навпроти постать короля, якого в історії не оминають. Не можна цього робити. Отак зараз побудуть, поруйнують пам’ятники, потім прийдуть нові покоління, зруйнують їхні пам’ятники».

Борис Олійник наголошує на своєму патріотизмі:

«Мої друзі і я завжди скромно стояли за Україну, потрапляли під удари долі, але не вважали це чимось героїчним. Це норма сина — любити свою мати».

Автор понад 40 збірок віршів, ессеїв, статей, які перекладались різними мовами світу, Борис Олійник є дійсним членом Національної академії наук України та Головою Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка. Він чотири рази обирався депутатом Верховної Ради України як член Комуністичної партії України. У 2005 році Борис Олійник припинив членство у парламентській фракції комуністів і одноосібно голосував за кандидатуру Юлії Тимошенко як нового Прем’єр-міністра, але й досі залишається членом КПУ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+