Слухати

Обмін полоненими може зірватися вдруге — обидві сторони незадоволені умовами / Новини на Громадському радіо

Обмін полоненими може зірватися вдруге — обидві сторони незадоволені умовами

22 жовтня 2015 - 15:19
Сторона бойовиків відмовляється проводити обмін «10 на 8», оскільки стверджує, що чотири полонених були незаконно затримані українськими військовими

Обмін полоненими між незаконними «ДНР-ЛНР» та України пройде в найближчі дні в Луганську за схемою «6 на 10». Про це підконтролькому бойовикам агенству ДАН заявила так звана уповноважена з прав людини в «Донецькій Народній Республіці» Дар’я Морозова.

Так звана омбудсмен «ДНР» пояснила, що в списку, наданому Києвом з 10 чоловік четверо змогли довести свою невинність в українських судах завдяки зусиллям родичів і приватних адвокатів.

«Їх відпустили, але коли вони вийшли із залу суду, їх на сходинках затримали, одягли мішки на голову і посадили в машину без номерів, і відвезли в невідомому напрямку. І ось ці четверо незаконно затриманих, про які довгий час нічого не було відомо, зараз подані нам українською стороною на обмін», — зазначила пані Морозова. — За фактом, обмін шість на шість, а ті четверо невинні і незаконно затримані », — додала вона.

У свою чергу народний депутат України та член Контактної групи у Мінську Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook написала про те, що сторона бойовиків знову спекулює і шантажує полоненими. 

«Вони намагаються прив’язати звільнення наших героів з амністією бандитів. Друге проблемне питання: вони намагаються штучно зменшити кількість утримуваних заручників, перетворюючи питання звільнення на неприйстойний торг», — повідомила пані Геращенко. 

Вона підкреслила, що «амністія — це абсолютно інший пункт мінських угод, і вона може вступити в дію тільки після повернення законності на окуповані територіі і виведення звідти «буратін» (установок артилерійського вогню «Буратіно», які були виявлені тиждень тому на Донбасі Делегацією Великої Британії в ОБСЄ).

Нагадаємо, 16 жовтня мав відбутися обмін військовополоненими з самопроголошеною «ДНР», проте він зірвався через відмову бойовиків видавати двох додаткових військовослужбовців. Сторони звинувачують один одного в шантажі і неприйнятних умовах для обміну. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+