Слухати

Оновлена Експертна служба МВС запрацює з 7 листопада

22 жовтня 2015 - 15:53
На конкурсній основі будуть прийматися і випускники вищих навчальних закладів (біологи, хіміки, економісти, філологи) а також працівники інших установ та організацій, які мають досвід у цій сфері
Оновлена Експертна служба МВС запрацює з 7 листопада  / Новини на Громадському радіо

Реформована Експертна служба МВС запустить свою роботу з 7 листопада 2015 року. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. 

«Експертна служба МВС є і буде найбільшою експертною установою в державі з потужним кадровим, науковим і технічним потенціалом. Адже у її складі працюють понад 3 тисячі справжніх професіоналів, які щороку виконують близько 300 тисяч експертиз і досліджень за більш ніж 50-ма напрямами», — написав міністр.  

За його словами, Експертна служба є постійним і єдиним в Україні членом спілки «Європейської мережі криміналістичних наукових установ» – організації, яка об’єднує більше 60 представників науково-дослідних установ з 36 країн Європи.

Метою реформи, як зазначив пан Аваков, є побудова за європейським зразком незалежної від органів досудового слідства, відкритої для суспільного контролю мережі експертних підрозділів, а також позбутися впливу керівника слідчого блоку на судового експерта та його керівника. 

«Мета реформи досягається шляхом утворення структурно виокремленої Експертної служби МВС, яка буде підпорядковуватися Міністерству внутрішніх справ України, а не органу досудового слідства (поліції). В результаті реформування органів внутрішніх справ слідчі підрозділи, що увійшли до складу центрального органу виконавчої влади – Національної поліції та експертні підрозділи, що залишилися у складі Експертної служби під патронатом МВС, втратять організаційний зв’язок, їх службові взаємовідносини будуть будуватися виключно у формі взаємодії», — наголосив Арсен Аваков.

Добір в ЕС буде здійснюватися як за рахунок переатестації працюючих працівників з відповідними знаннями і практичним досвідом, так і за рахунок випускників вищих навчальних закладів. Насамперед, це стосується Навчально-наукового інституту підготовки фахівців для експертно-криміналістичних підрозділів Національної академії внутрішніх справ, який здійснює підготовку експертів-криміналістів. 

Міністерство внутрішніх справ України надало інфографіку щодо етапів та механізму реформування Експертної служби:

Експертна служба МВС України здійснює пошук і вилучення слідів під час оглядів місць подій, проведення експертиз і досліджень, вилучення та знешкодження саморобних вибухових пристроїв, ведення криміналістичних обліків тощо. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+