Слухати

Україна і Молдова збудують залізницю в об’їзд Придністров’я / Новини на Громадському радіо

Україна і Молдова збудують залізницю в об’їзд Придністров'я

22 жовтня 2015 - 09:49
За попередніми розрахунками, роботи розпочнуться влітку 2016 року

Про це домовилися в ході переговорів 20 жовтня 2015 року в Одесі голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі, в. о. генерального директора Укрзалізниці Олександр Завгородній, а також начальники ДП «Залізниця Молдови» та Одеської залізниці, пише сайт Укрзалізниці.

«Це прямий шлях з Молдови на одеські порти. Ділянка Березине — Басарабяска має важливе значення як можливість сполучення з Молдовою в об’їзд Придністров’я. Після відновлення ця залізнична колія створить додаткові зручності для ефективної логістики у сфері вантажоперевезень», — пояснив Олександр Завгородній.

dsc01307.jpg

Залізничники планують відновити сполучення на ділянці Арциз – Басарабяска
Залізничники планують відновити сполучення на ділянці Арциз – Басарабяска
Фото uz.gov.ua

У ході переговорів домовлено про відновлення колії та капітальний ремонт інфраструктури цієї ділянки. Необхідними умовами реалізації проекту є організація руху не менш ніж 6 пар поїздів на добу згідно з чинним законодавством України та Молдови, а також внесення його до фінансового плану залізниць на 2016 рік. Учасники проекту також шукатимуть інвесторів. За попередніми розрахунками, роботи розпочнуться влітку 2016 року.

Проведення переговорів з питання будівництва залізничної ділянки Березине – Басарабяска та капітального ремонту колії ділянки Арциз — Березине ініціювала Одеська обласна державна адміністрація. Залізничники України та Молдови активно долучилися до  перспективного проекту.

У 1999 році через відсутність вантажопотоку та аварійний стан колії на ділянці Березине — Басарабяска було демонтовано близько 20 км колії на території України (Одеська залізниця) та майже 1,5 км — на території Молдови.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+