Слухати

За три дні до виборів у Дніпропетровській виборчій комісії змінився очільник

22 жовтня 2015 - 17:35
Валентину Панкулич від партії «Жінки за майбутнє» призначили замість Юрія Подлєсного, представника партії «Батьківщина»
За три дні до виборів у Дніпропетровській виборчій комісії змінився очільник / Новини на Громадському радіо

Заміна відбулася у середу, 21 жовтня. Про це кореспонденту «Громадського радіо» це стало відомо на прес-конференції дніпропетровського осередку громадської мережі «Опора».

«Про це стало відомо лише вчора. І практично щогодини виникають якісь нові обставини. Якісь нові цікаві факти… Коли проводили засідання в міській виборчій комісії, такої постанови ще не було, що фактично паралізувало роботу комісії. Комісія не змогла затвердити порядок денний», — говорить координатор «Опори» у Дніпропетровську Денис Давидов.

У мережі громадських активістів до такого сумбурного призначення виникли питання. На сайті Центральної виборчої комісії не з’явилося відповідної постанови. Відтак, новий склад комісії був представлений в інформаційній автоматизованій системі «Вибори». Цей факт зацікавив «опорівців», оскільки член комісії набуває своїх повноважень з моменту складання присяги. А присягу він не може скласти, доки немає відповідної постанови.

За словами представника громадської мережі Дениса Давидова, зазвичай процедура призначення нового члена комісії займає кілька днів, або навіть тижнів:

«Тобто, на сайті ЦВК з’явилася інформація, яка не відповідає дійсності. Для нас це велике питання: чи це втручання в роботу інформційної системи «Вибори», чи це чиясь ініціатива з адміністрації ЦВК?».

Як повідомили представники «Опори», у міській виборчій комісії Дніпропетровська відбулися й інші цікаві зміни. Представниця партії «Нова політика», яку у складі комісії замінили на іншого представника тієї ж партії, з виведенням її зі складу комісії не погоджується.

«Вікторія Сердюк заявляє, що партія не писала жодних заяв до ЦВК щодо її заміни 04.50За її словами, така заміна сфальшована», — сказав Денис Давидов.

Валентина Панкулич була незмінною головою Дніпропетровського вибіркому протягом останніх років. В мережі громадських активістів  її чергове призначення оцінюють неоднозначно.

«Ми знаємо, що це дуже добрий організатор виборчого процесу, знаний фахівець, бере участь у виборах з 2002 року на різних посадах, відтак ми також знаємо, що участь Валентини Панкулич в тій чи іншій комісії завжди супроводжуються гучними скандалами», — зауважив координатор «Опори» у Дніпропетровську Денис Давидов.

Ольга Журавель з Дніпропетровська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+