Слухати

Печерський райсуд Києва заарештував рахунки олігарха Курченко

23 жовтня 2015 - 16:46 152
Курченко підозрюється в тому, що купував скраплений газ на спеціалізованих аукціонах за пільговими цінами і продавав його на ринку за ринковою вартістю

kurchenko.jpg

Сергій Курченко
Сергій Курченко
Фото сайту харківського ФК «Металіст»

Печерський районний суд Києва заарештував 14 рахунків офшорних компаній олігарха Сергія Курченка, якого журналісти-розслідувальники вважають наближеним до родини колишнього президента України Віктора Януковича. Інформація про це опублікована у Єдиному державному реєстрі судових рішень мін’юсту України.

З опублікованої інформації вибігає, що Курченко купував скраплений газ на спеціалізованих аукціонах за пільговими цінами і продавав його на ринку вже за ринковою вартістю. В результаті, Курченко, діючи за попередньою змовою співробітниками НАК «Нафтогаз України» та іншими особами, завдав збитків державі на загальну суму понад 1 млрд гривень.

Зокрема у одному з рішень (Справа № 757/37 607/15) сказано: «ОСОБА_4 незаконно привласнив за попередньою змовою з ОСОБА_5, ОСОБА_6 та іншими особами майно державних підприємств, що входять в систему Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, зокрема ПАТ «НАК «Нафтогаз України» та інших, шляхом підроблення документів та здійснення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу, інтересам держави заподіяні збитки в особливо великих розмірах на загальну суму понад 1 млрд. гривень.

kurchenko_sud.jpg

Документи з Єдиного реєстру судових рішень, що свідчать про арешт рахунків С. Курченка
Документи з Єдиного держреєстру судових рішень, що свідчать про арешт рахунків С. Курченка
Зображення з reyestr.court.gov.ua

Своїми протиправними умисними діями, ОСОБА_4 вчинив злочин, передбачений ч.5 ст.191 КК України - заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах».

Рахунки пана Курченка заарештовані у Латвії на підставі положень міжнародних угод.

Карні справи проти Курченка також завели так звані «ЛНР» і «ДНР». Його звинувачують у тому, що отримавши гроші він так і не надав пальне. Йому заборонили в’їзд до так званої «ЛНР» поки триває розслідування.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+