Слухати

Переселенець з Криму відсудив право голосу на місцевих виборах

23 жовтня 2015 - 15:07
22 жовтня Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив скаргу переселенця з Криму про включення його до списку виборців
Переселенець з Криму відсудив право голосу на місцевих виборах / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє Донецька обласна організація «Комітету виборців України».

Переселенець з Криму Яков Вітюк звернувся до суду першої інстанції з позовом у зв’язку з відмовою органу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) включити заявника до списку виборців на місцевих виборах (про зміну виборчої адреси). Орган ведення ДРВ посилався на те, що довідка про реєстрацію ВПО не передбачена у переліку документів відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування і вибір місця проживання», що підтверджують належність позивача до місцевої територіальної громади. Але тільки Київський апеляційний адміністративний суд поновив його у правах. У той же час, цей же суд з різницею у кілька годин відмовив іншій позивачці-переселенці.

За словами виконавчого директора Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Сергія Ткаченка, тема права голосу переселенців не однозначно сприймається не лише громадськими активістами та політиками, але й суддями. «На жаль, 22 жовтня це був останній день, коли переселенці, які написали заяву до органу ведення Державного реєстру виборців та отримали відмову щодо зміни своєї виборчої адреси, могли звернутися до суду та змусити внести себе до списку виборців. Адже, згідно з ч.3 ст.173 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду не пізніш як за два дні до дня голосування. Проте, сподіваємось, що базові права людей не будуть принесені в жертву політичним амбіціям», — наголосив він.

Як зазначила керівниця Луганської правозахисної групи та ініціативи «Маєш право. Маєш знати!» Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Наталі Целовальніченко, в Києві таких випадків буде близько десяти. «Згідно ч.1 статті 33 Закону України «Про місцеві вибори» зміни до уточненого списку виборців можуть бути внесені до 18:00 останньої суботи перед днем голосування. Відповідні зміни вносить голова або заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії на підставі рішення суду. При чому дільнична виборча комісія має невідкладно повідомити орган ведення Державного реєстру виборців про включення виборця до списку. У день голосування зміни до уточненого списку виборців вже не вносяться», — наголосила вона.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+