Слухати

У Дніпропетровську кандидати знайшли спосіб агітувати і в день тиші

23 жовтня 2015 - 16:37
Активісти Дніпропетровського осередку громадської мережі «Опора» вважають, що агітація не припиниться і день тиші, оскільки вже сьогодні вона набула форм, які дозволяють обійти закон
У Дніпропетровську кандидати знайшли спосіб агітувати і в день тиші / Новини на Громадському радіо

Про це кореспонденту «Громадського радіо» стало відомо під час прес-конференції представників  мережі «Опора» у Дніпропетровську.

Заздалегідь, вже за три дні до виборів, на вулицях Дніпропетровська з’явилися білборди в стилі агітації конкретних учасників виборчих перегонів, але без зазначення конкретних прізвищ та назв політичних сил. Коментує активіст «Опори» Вадим Готовченко:

«Ми вже бачимо на вулицях білборди, на яких написано, наприклад «За мир и развитие», що збігається з одним із лозунгів одної політичної партії».

Є й інші приклади, навіть курйозні:

«Сьогодні з’явився просто неперевершений креатив, на якому написано: «Загид, С днем рождения! Твои друзья. Побед и свершений! Це зроблено також у стилістиці одного з кандидатів на пост міського голови», — говорить Вадим Готовченко.

bilbord_u_dnipropetrovsku_0.jpg

Білборд у Дніпропетровську
Білборд у Дніпропетровську

Такі порушення, на думку представників громадської мережі, вже стали традицією. День тиші порушувався і під час президентських виборів 2014 року.

«Кандидати і партії знаходять шпаринки в законі, правоохоронні органи їх за це не карають. Все це триває вже з року в рік. В день тиші, коли виборець повинен подумати, за кого буде голосувати, на нього знову здійснюватиметься потік агітації, яка заборонена законодавством України», — наголошує експерт.

Крім того, представники громадської мережі «Опора» продовжують щоденно фіксувати порушення під час проведення передвиборчої агітації. Активісти відзначають, що найчастіше кандидати грішать відсутністю вихідних даних у агітаційних матеріалах. Це викликає підозру, що агітматеріали були створені в обхід виборчого фонду. Але на цьому список порушень не закінчується. Говорить Вадим Готовченко:

«Партії намагаються привернути до себе увагу різними способами — також і через дітей. З назвою якоїсь партії роздаються прянички для малечі. Один із кандидатів до міської ради розрисував своїм прізвищем асфальт. Його матеріал був виявлений на дорожніх знаках зі зворотньої сторони. Виконуюча обов’язки мера — її агітматеріали почали чіпляти на дерева в парках».

pechyvo_z_agitaciyeyu.jpg

Печиво з агітацією
Печиво з агітацією

agitaciya_na_derevah.jpg

Агітація на деревах
Агітація на деревах

Зазначимо, що «Опора» є неурядовою, позапартійною і фінансово незалежною мережею громадських активістів. Вони об’єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні. 

Ольга Журавель з Дніпропетровська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+