Слухати

Опубліковано передсмертне відео, зняте журналістом під час авіанападу РФ у Сирії

24 жовтня 2015 - 23:11
Під час авіанападу, як повідомляється, російських літаків в руках Васіма аль-Адля була ввімкнена камера, що зняла останні хвилини його життя. Про це повідомляє його колега Гаді аль-Абдулла
Опубліковано передсмертне відео, зняте журналістом під час авіанападу РФ у Сирії / Новини на Громадському радіо

Відео з камери Васіма аль-Адля було опубліковане Гаді аль-Абдуллою сьогодні в його профілях у соціальних мережах, а також на YouTube користувачем FreeSyria. З відеозапису вибігає, що журналіст намагався втікти з-під обстрілу, але був убитий з повітря. На опублікованих кадрах не видно самих літаків:

Васім аль-Адль був журналістом-фрілансером і співпрацював з Медіа-центром Маара, що працює в місті Ідліб.

Сирійський журналіст Гаді аль-Абдулла, член організації «Репортери без кордонів», пише у своєму Твіттері, що Васім аль-Адль загинув 23 жовтня, коли документував на відео, як сказано, «звірства Росії».

vasim_al-adl_1.jpg

Сирійський журналіст і активіст Васім аль-Адль на тлі пошкоджених літаків сирійських урядових ВПС
Сирійський журналіст і активіст Васім аль-Адль на тлі пошкоджених літаків сирійських урядових ВПС
Facebook Васім аль-Адль

Медіа-центр Маара, з яким співпрацював Васім аль-Адль, засновано влітку цього року. На сторінці центру в Facebook зазначається, що його утворили молоді журналісти і активісти в місті Ідлібі. Це територія, що контрольована сирійською «Армією завоювання», котра веде боротьбу з урядовими війсками Башара Асада. Активісти центру кажуть, що прагнуть розповідати світові про революцію у Сирії.

На сторінці медіа-центру розміщено відео поховання журналіста:

 

#مركز_المعرة_الإعلاميلحظة تشييع أحد أعضاء مركز المعرة الإعلامي الشهيد «وسيم العدل»

Posted by ‎مركز المعرة الإعلامي‎ on 23 жовтня 2015 р.

На думку деяких аналітиків, до участі Російської Федерації у війні в Сирії призвела низка подій, серед яких введення російських військ в Крим та на Донбас.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+