Слухати

У Чернівецькій області зареєстровано 30 фактів порушень на виборах

24 жовтня 2015 - 09:42
Міліція в Чернівецькій області під час виборів працюватиме у посиленому режимі
У Чернівецькій області зареєстровано 30 фактів порушень на виборах  / Новини на Громадському радіо

І у випадку виявлення фактів підкупу чи інших порушень варто просто одразу звертатись до правоохоронців, зауважив під час круглого столу «Забезпечення законності під час виборчого процесу в Чернівецькій області» начальник управління громадської безпеки обласної міліції Святослав Кішлар. Він наголосив, що міліція є поза політикою. 

«На сьогодні нами зареєстровано більше 30 фактів порушення правил ведення передвиборчої агітації. Превентивна робота призвела до того, що наразі в нас немає кримінальних проваджень, фактів підкупу виборців. Хоча певна інформація надходила, вона наразі опрацьовується. Назвати фігурантів не можу, бо може зашкодити об’єктивності, але триває перевірка. Однак по чотирьом фактам притягнуто до адміністративної відповідальності порушників», —  сказав Святослав Кішлар.

Він додав, що наразі в посиленому режимі працює весь особовий склад, групи документування, слідчо-оперативні групи, патрульні групи.

Речниця управління Служби безпеки України в Чернівецькій області Леся Федоренко повідомила, що на території Чернівецької області загальна безпекова ситуація є контрольованою.

«В управлінні СБУ в Чернівецькій області цілодобово працює слідчо-оперативна група, яка також готова виїхати на місце події, якщо таке трапиться, і спільно з органами внутрішніх справ буде діяти по ситуації»— розповіла Леся Федоренко.

Наразі на гарячу лінію УСБУ області надійшло два звернення щодо порушень виборчого законодавства.

«Перше стосувалось фальсифікації поданих документів до виборчих комісій і справа передана до органів внутрішніх справ. Також по Герцах – підкуп виборців. Теж передана інформація в райвідділок. І також є ще ряд звернень, але вони поки на перевірці»— додала Леся Федоренко.

Слідкують за дотриманням законності під час виборів і громадські спостерігачі ОПОРИ. Як повідомив Тарас Прокоп, координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА, наразі спостерігачами зафіксовано 10 фактів непрямого підкупу виборів та кілька десятків фактів порушення правил ведення передвиборчої агітації.

«Вже цього року по кожному випадку порушення виборчого законодавства, який ми фіксуємо, ми подаємо заяву до правоохоронних органів. І правоохоронні органи перевіряють наші повідомлення. Як показує досвід попередніх років, ми постійно фіксуємо дуже багато зловживань, кандидати вдаються до підкупу виборців, порушення правил ведення агітації і вони стають системними і кандидати продовжують вчиняти ті ж дії, тому що проти них не застосовуються ніякі превентивні методи, щоб унеможливити такі дії в подальшому. Вони просто не покарані», — зауважив Тарас Прокоп.

Тому, переконаний він, доведення справ щодо порушення виборчого законодавства до суду, покарання винних, допоможе, щоб в майбутньому таких порушень було менше. 

25 жовтня відбудуться вибори до місцевих рад. За продаж голосу відповідальність загрожує не тільки тому, хто дає гроші за голоси, а й тому, хто продає свій голос. 

Надія Вірна з Чернівців для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+