Слухати

На Донеччині третина виборців не може проголосувати

25 жовтня 2015 - 12:35
Через проблеми з бюлетенями, які унеможливили вибори в Красноармійську та Маріуполі, третина виборців з підконтрольної Україні території не може проголосувати
На Донеччині третина виборців не може проголосувати / Новини на Громадському радіо

Про це сьогодні повідомили представники громадського спостереження за виборами від донецького Комітету виборців України та громадянської мережі ОПОРА.

На підконтрольній Україні території Донеччини відкрилось 604 виборчі дільниці. Про це розповів виконуючий обов’язки заступника голова Донецької військово-цивільної адміністрації з гуманітарних питань Віктор Андрусів:

«Працюють 604 виборчі дільниці, не відкрились дільниці в Маріуполі і Красноармійську, за винятком 8 дільниць у Маріуполі, де відбуваються вибори посілкових рад, і 7 дільниць у Красноармійську, де теж відбуваються вибори в посілкові ради. Ситуація в принципі стабільна».

За підрахунками громадських спостерігачів від донецького «КВУ», через зрив виборів у Маріуполі та Красноармійську, більше третини виборців позбавлені права голосу. Загалом на території Донеччини мали голосувати 1 090 500 виборців. Зараз маріупольська територіальна комісія розділилась на частин, очікується, що якісь рішення про свої наступні дії вони зможуть прийняти вже сьогодні. Довготерміновий спостерігач у Маріуполі Роман Кисленко розповів, яка ситуація у місцевій ТВК:

«Территориальная избирательная комиссия на данный момент не собралась, секретарь, глава и еще один член комиссии уехали отдыхать, а еще двое закрылись в кабинете с документацией и не пускают ни прессу, ни наблюдателей, никого».

Голова правління донецького КВУ Сергій Ткаченко зауважив, що вимушені переселенці з Донбасу намагались відстояти своє право голосу через суд:

«У нас є тільки один підтверджений випадок, коли за рішенням суду в місті Києві один переселенець тобто вимушено переміщена особа, отримала можливість голосувати на місцевих виборах у місті Києві».

Експерти відзначають, що крім проблемних міст, значних порушень виборчого процесу наразі не зафіксовано.

Ірина Гречана з Краматорська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+