Слухати

У Дніпропетровську продовжують «приховану» агітацію

25 жовтня 2015 - 16:05
У Дніпропетровську фіксують як системні, так і ситуативні порушення виборчого законодавства
У Дніпропетровську продовжують «приховану» агітацію / Новини на Громадському радіо

Про це «Громадському радіо» повідомив голова правління Всеукраїнської громадської організації Комітет виборців України Станіслав Жолудєв.

Так, приблизно 10% дільниць у Дніпропетровську відкрилися із запізненням.

«В городе есть системные и одиночные нарушения. Что касается системных, то около 10% участков не открылись вовремя из-за ситуаций с бюллетенями», — зазначив Жолудєв.

Зокрема, на дільниці у Дніпропетровському коледжі технології та дизайну люди, аби проголосувати, чекали перед зачиненими дверима дільниці не менше 20 хвилин. За словами керівників виборчої комісії, така затримка була пов’язана із контрольними талонами, які на дільниці отримали за півгодини до початку роботи.

За свідченням міськвиборчкому, затримки із відкриттям виборчих дільниць на виборчий процес не вплинули.

Інше системне порушення на Дніпропетровщині в день виборів — продовження агітації. Порушення ті ж самі, що і в день тиші — знеособлені борди у стилі того чи іншого кандидата — розповів «Громадському радіо» юрист Андрій Верба:

«Сегодня эти борды просто заменены на новую рекламу, выполненную в той же композиции, что и раньше. Нет фамилий кандидатов, но, к примеру, есть поздравление некого Загида. Либо документальный фильм о Днепропетровске запечатлен в той же композиции и цветовой гамме, как и у одной из политических партий. Эти политические силы, по сути, на тех же местах, где и раньше, продолжают проводить агитацию. И у горожан происходит отождествление: новая реклама в старых цветах висит на тех же местах, тех же бордах, сити-лайтах».

Крім того, за повідомленням прес-служби МВС України у Дніпропетровській області, станом на 12.00 на Дніпропетровщині  зафіксовано 9 порушень діючого законодавства. Всі порушення зареєстровані, триває перевірка. Серед них — зникнення печатки в одній із виборчих комісій Самарського району міста та випадок винесення бюлетенів з дільниці в іншому районі — Індустріальному.

Нагадаємо, «Громадське радіо» зібрало повідомлення дніпропетровських спостерігачів та кандидатів про грубі порушення виборчого законодавства. Учасники виборчого процесу повідомляють в соцмережах про вибори без прописки, каруселі, агітацію біля дільниць. За інформацією міліції Дніпропетровська, напередоні виборів правоохоронці прийняли 36 заяв про порушення виборчого законодавства в місті та області.

Маргарита Кримова з Дніпропетровська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+