Слухати

Вибори в Маріуполі й Красноармійську відбудуться в один день — можливо, 15 листопада

25 жовтня 2015 - 13:24
Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський дав прес-конференцію стосовно зриву виборів у Маріуполі та Красноармійську
Вибори в Маріуполі й Красноармійську відбудуться в один день — можливо, 15 листопада / Новини на Громадському радіо

І в Красноармійську, і в Маріуполі вибори відбудуться в один день. Про це заявив губернатор Донеччини на прес-конференції. Оскільки ЦВК ще досі не зробила оголошення про визнання виборів у Маріуполі такими, що не відбулися, це свідчить про те, що буде перенесення їх дати, можливо на 15 листопада. 

За його словами, долю надрукованих бюлетенів та дату нових виборів у Красноармійську та Маріуполі має вирішувати ЦВК та Верховна Рада.

Павло Жебрівський також розповів, що він сьогодні розмовляв з Президентом Петром Порошенко щодо можливості для маріупольців проголосувати ще сьогодні: 

«Мені відповіли, що на сьогодні це зробити вже не можливо», — сказав пан Жебрівський. 

На питання журналістів, хто понесе відповідальність за зрив виборів, губернатор Луганської області відповів, що він не може зараз звинувачувати когось, адже усіма заявами порушень займаються органи СБУ та обласна міліція:

«Ми маємо заяви про порушення, 22 зіпсованих бюлетені, СБУ занесла в ЄДР, в тому числі 10 заяв з типографії направлено в міліцію. Буде проведено розслідування. Слідчі правоохоронні органи приймуть рішення», — підкреслив Жебрівський. 

Щодо ситуації з типографією «Приазовський робітник», яка займалася друком бюлетенів, Павло Жебрівський відповів, що не мав права втручатися у процес:  

«Друк має право здійснювати тільки юридична особа або поліграфічна організація, ФОП – не може. В сам виборчий процес я не маю право втручатися, якби я поїхав у типографію, це було б перевищення повноважень», — зазначив голова Луганської області. 

Також він вибачився перед жителями Маріуполя та Красноармійська за те, що вони не змогли взяти участь у народному волевиявлені. Пан Жебрівський запевнив, що ці два міста обов’язково проголосують за своїх обранців. 

Нагадаємо, сьогодні місцеві вибори через масові порушення виборчого процесу у Маріуполі не відбулися. Пізніше з’явилася інформація, що жителі Красноармійська не змогли проголосувати, оскільки жодна виборча дільниця не працювала. 

Анастасія Магазова з Маріуполя для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+