Слухати

Заступник глави АП часів Януковича виграв суд у Європейського Союзу

26 жовтня 2015 - 17:01
Суд постановив, що лист ГПУ зі звинуваченнями не містив жодних інших деталей щодо фактів, звинувачення у яких приписувалося позивачу
Заступник глави АП часів Януковича виграв суд у Європейського Союзу / Новини на Громадському радіо

Суд Європейського союзу, розташований у Люксембурзі, ухвалив рішення у справі за позовом колишнього заступника глави адміністрації президента Андрія Портнова до ради ЄС. Про це повідомляє «Українська правда».

Суд визнав, що накладення санкцій лише за ознакою співпраці з колишнім режимом є неприпустимим.

«Суд підтримав позов Портнова та зняв (санкції, такі як) арешт майна, що було накладено на нього», — заявили в суді.

У відповідності до рішення, Суд ЄС встановив, що єдиною причиною для накладення санкцій на Андрія Портнова був лист від генеральної прокуратури України, в якому ГПУ стверджувала, що інформація слідства дозволяє говорити, що пан Портнов разом з іншими витрачав державні кошти та вивозив їх закордон. Однак, за даними суду, лист від України не містив жодних інших деталей щодо фактів, звинувачення у яких приписувалося позивачу.

На думку суду, це — недостатня підстава для запровадження санкцій проти посадовців.

Необхідно зазначити, що точно таке формулювання (і також за відсутності доказів) було застосоване для накладення санкцій на інших представників режиму Януковича, включно з екс-президентом.

Рішення суду не матиме впливу на активи Портнова, оскільки вони фактично не в були заморожені в жодній країні ЄС. Окрім того, на даний момент ЄС самостійно зняв санкції з цього екс-посадовця.

Водночас, дане рішення суду може бути застосоване як пілотне для рішення у справах інших українців, які оскаржують накладені на них санкції.

Нагадаємо, у травні 2015 року у Європейському суді у Люксембурзі почалися перші слухання у справі за позовом колишнього заступника голови Адміністрації президента України Андрія Портнова до Єврокомісії. Він оскаржував факт запровадження проти нього європейських санкцій, називаючи його неправомірним.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+