Слухати

Цього дня був обраний президентом Ічкерії Джохар Дудаєв / Новини на Громадському радіо

Цього дня був обраний президентом Ічкерії Джохар Дудаєв

27 жовтня 2015 - 09:32
Чеченський миротворчий батальйон імені Дудаєва воює на Донбасі на боці України. Також у складі батальйону воюють українці, інгуші, азербайджанці, татари та представники інших народів

27 жовтня 1991 р. Дудаєв став першим президентом Ічкерії. 11 грудня 1994 року між Російською Федерацією та Чеченською республікою Ічкерія розпочалася війна. Від її початку за колишнім радянським генералом Дудаєвим полювали російські спецслужби. Ними ж було здійснено три невдалі замахи на життя президента Чечні.

Наказ про вбивство Джохара Дудаєва було видано особисто президентом Російської Федерації Борисом Єльциним. 21 квітня 1996 року співробітники Федеральної служби контррозвідки Росії запеленгували сигнал супутникового телефону Джохара Дудаєва у районі села Гехі-Чу, яке знаходилося у 30 кілометрах від міста Грозний. Через це одразу ж у повітря було піднято два літаки Су-25 з ракетами. Дудаєв загинув від вибуху ракети під час розмови по телефону з депутатом Державної думи РФ, Костянтином Боровим. Кілька людей, які організували цю операцію, зокрема головком ВПС В.Михайлов, стали Героями Росії.

Після смерті Дудаєва у владних структурах ЧРІ продовжився крен в релігійний ухил — і через кілька років рух за незалежність Ічкерії був маргіналізований і поставлений в один ряд зі світовим тероризмом. Наскільки успішною була інформаційна кампанія сепаратистів у часи Єльцина, настільки ж невдалим був їхній супровід «антитерористичної» війни часів Путіна.

Зараз можновладці Чечні, яка пережила етнічні чистки, терор, окупацію і громадянську війну, отримали фактичну незалежність і багате бюджетне фінансування завдяки авторитарному правлінню Рамзана Кадирова.

Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва — військовий підрозділ, що бере участь у конфлікті на сході України. Складається переважно з чеченців, що вимушені були покинути свою батьківщину та проживають у країнах Західної Європи. Також у складі батальйону воюють українці, інгуші, азербайджанці, татари та представники інших народів. Названий на честь Джохара Дудаєва, першого президента Чеченської Республіки Ічкерія.

Початок створенню батальйону було покладено на початку березня 2014 року в Данії. Саме там перебуває велика кількість чеченців, опозиційно налаштованих по відношенню до Росії і змушених емігрувати після другої російсько-чеченської війни. Ініціатором його створення стала організація «Вільний Кавказ», яку було створено у 2006 році в Данії з політичних емігрантів з країн Кавказу, які перебувають у Європі. 3 березня 2014 р. президією ОПД «Вільний Кавказ» було зроблено заяву у зв’язку з російською агресією проти українського Криму. У ній зокрема йшлося про намір формувати батальйон із добровольців. 2 лютого стало відомо про загибель під Дебальцевим у бою з сепаратистами та російськими військами комбата Іси Мунаєва. Наступного дня було оголошенно, що командиром батальйону призначено Адама Осмаєва.

«Расделаются с Чечней, возьмутся за Украину. В Крыму уготован подобный сценарий», — говорить Джохар Дудаєв на відео.

Раніше «Громадське радіо» публікувало розмову з замкомбата батальйону імені Дудаєва Аміною Окуєвою. Керівниця запевняла, що всі сили Росії спрямовані на те, щоб роз’єднати патріотів України

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+