Слухати

Клімкін та Шокін спростовують інформацію про конфлікт ГПУ і МЗС

27 жовтня 2015 - 16:59
Мова йде про виконання плану дiй з вiзової лiбералiзацiї. МЗС вимагає заміни прокурорів, а ГПУ вбачає в цьому "підрив авторитету влади"
Клімкін та Шокін спростовують інформацію про конфлікт ГПУ і МЗС / Новини на Громадському радіо

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заперечує наявність конфлікту між Міністерством закордонних справ та Генеральною прокуратурою щодо виконання Україною плану щодо візової лібералізації з Європейським Союзом. Про це він сказав на прес-конференції з міністром закордонних справ Італії Паоло Джентілоні, повідомляють Українські новини.
«У нас з Генеральною прокуратурою немає конфлікту», — сказав він.
Міністр повідомив, що головним в процесі вибору антикорупційного прокурора є прозорість відбору. Клімкін наголосив, що розраховує на обрання антикорупційного прокурора до грудня.

«Справа не в людях (членах конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора, яких надала Генпрокуратура), справа в тому, що весь процес повинен проходити так, щоб не було ніякого сумніву, що кандидати, які пройдуть цей процес, відповідають вимогам. Ситуація не в те, хто буде в цій комісії, ситуація в тому, що ми отримаємо в результаті», — сказав він, відповідаючи на запитання Українських Новин.

Раніше повідомлялося, що, щоб уникнути зриву виконання ПДВЛ (Плану дiй з вiзової лiбералiзацiї), генпрокурор Віктор Шокін «до 23 жовтня» повинен «замінити членів конкурсної комісії від Генпрокуратури на осіб, які не є політиками та держслужбовцями». 

Як стало сьогодні відомо, Віктор Шокін ініціював прокурорську перевірку МЗС України в у зв’язку із оприлюдненням міністром закордонних справ Павлом Клімкіним  цих вимог, щодо повної заміни чотирьох представників ГПУ у складі конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора. Шокін вбачає “ознаки кримінального правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органів державної влади” в діях МЗС.

Тим часом, Шокін заперечив інформацію про конфлікт з МЗС через ймовірного зриву безвізового режиму з ЄС

«МЗС не звинувачував Генпрокуратуру. Це неправда. У мене була зустріч з Міністром закордонних справ України, на якій ця тема обговорювалася і до нас не було висловлено претензій. Про те, що МЗС не має претензій до Генпрокуратури, Павло Клімкін говорив в одному зі своїх коментарів «, — заявив Шокін.

Завтра центр протидії корупції збиратиметься на акцію проти Шокіна, про це вони написали на своїй сторінці в соцмережі. 

 

Завтра о 10.00 веземо гамівну сорочку Генеральноу прокурору, який вочевидь зїхав з глузду. Він вбачає кримінал в тому, …

Posted by Центр Протидії Корупції on 27 жовтня 2015 р.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+