Слухати

Україна піднялася в рейтингу сприяння підприємцям — ми 83-ті зі 189 країн

28 жовтня 2015 - 11:20
Другий рік поспіль Україна в рейтингу зростає — торік ми відіграли 16 позицій, в цьому — 13. Росія піднялася на 11, але вона зараз на 51 місці
Україна піднялася в рейтингу сприяння підприємцям  —  ми 83-ті зі 189 країн / Новини на Громадському радіо

Світовий банк презентував результати нового дослідження Doing Business-2016 (охоплює результати за друге півріччя +2014-го та перше півріччя 2015-го). Україна зайняла в новому рейтингу 83 місце з 189 країн світу і зараз розташовується між Брунеєм і Саудівською Аравією. Другий рік поспіль Україна в рейтингу зростає — торік ми відіграли 16 позицій, в цьому — 13. Росія піднялася на 11.

Основним локомотивом успіху стало різке спрощення процедур реєстрації підприємств (підйом на 46 строчок) та міжнародної торгівлі (45). На 48 позицій покращилася ситуація з підключенням до електромереж, але навіть це не можна назвати в цій галузі проривом — Україна продовжує посідати малопочесне 137 місце з 189, а підприємцям доведеться витратити 263 дні на всі бюрократичні процедури.

В інших галузях ситуація менш обнадійлива. Приміром, в легкості отримання дозволів на будівництво Україна різко опустилася — з 70 відразу на 140 рядок. Погіршення відзначили і у забезпеченні виконання контрактів. Домогтися правди в українських судах, за оцінкою експертів, стало помітно складніше: з 43 позиції країна перемістилася на 98 місце. Причина очевидна — судова реформа в Україні буксує.

Легкість сплати податків і банкрутство / реструктуризація неплатоспроможних контрагентів залишилася без змін. Традиційно високе місце Україна зайняла і за процедурою отримання кредитів, але в даному випадку легкість умовна: бюрократичних перепон небагато, але гроші банки позичати не квапляться.

Загалом ж рейтингу перше місце зберіг Сінгапур, а друге — Нове Зеландія. На третє піднялася Данія, на четверте — Південна Корея. Замкнув п’ятірку лідерів Гонконг, що втратив за рік дві позиції.

Три останніх позиції зайняли Південний Судан, Лівія та Еритрея. Росія піднялася на 11.
 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+