Слухати

Україна продовжує відводити озброєння від лінії розмежування / Новини на Громадському радіо

Україна продовжує відводити озброєння від лінії розмежування

28 жовтня 2015 - 20:12
У зоні АТО Спільний центр контролю та координції (СЦКК) спільно зі спостерігачами місії ОБСЄ продовжують процес верифікації озброєння відведеного від лінії розмежування

Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони, все відбувається у відповідності до доповнень до Комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей.

У Донецькій області відбувається відвід танків, артилерії калібру до 100 міліметрів та мінометів калібру до 120 міліметрів від лінії зіткнення.

12 191 982_971 800 659 548 021_4 158 636 225 376 764 287_n.jpg

Верифікація відведеного озброєння
Верифікація відведеного озброєння
фото МО

Зокрема, учора на Донеччині патрулі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ разом з офіцерами української групи СЦКК під час робочої поїздки перевірили наявність танків у одному з районів за визначеними координатами. Додамо, що патрулі СММ ОБСЄ виконують поставлені перед ними завдання за повного сприяння сил АТО.

Міжнародні спостерігачі отримали безперешкодний доступ до району зберігання відведеної техніки, можливість перевірити серійні номери озброєння, як це визначено у планах верифікації. Також міжнародні спостерігачі поспілкувались з особовим складом танкового підрозділу сил АТО.

«Попри окремі провокації незаконних збройних формувань ОРДО/ОРЛО, українська сторона продовжує виконувати Мінські домовленості та забезпечує чітке та прозоре виконання графіку відведення озброєння, про що сьогодні могли впевнитись спостерігачі ОБСЄ», — зазначив керівник української сторони СЦКК генерал-майор Борис Кременецький.

12 189 712_971 800 672 881 353_7 490 115 793 491 483 306_n_0.jpg

Спільна робота СЦКК та місії ОБСЄ
Спільна робота СЦКК та місії ОБСЄ
фото МО

У вчорашньому звіті місії ОБСЄ в Україні підтверджується інформація про присутність всієї зброї, що була зареєстрована спостерігачами раніше, у належних місцях зберігання.

У той же час, під час перевірки відведення озброєння на території, контрольованої так званою «ДНР», в одному місці зберігання спостерігачі відмітили відсутність п’яті танків, замість яких у наявності була та ж кількість танків, але з іншими реєстраційними номерами. В іншому місці була відсутня одна САУ калібром 122 мм. У звіті моніторингової місії також зазначалось, що на полігоні біля населеного пункту Успенка, підконтрольного так званій «ЛНР», спостерігачі бачили дев’ять 122 мм САУ, танк та 4 військових вантажівки. Біля селища Самсонівка співробітники місії ідентифікували залишки ракети від системи «Смерч» на узбіччі головної дороги до Краснодона.

lnrka.jpg

Успенка та Самсонівка на мапі
Успенка та Самсонівка на мапі

Нагадаємо, що під час виступу перед журналістами у Нових Петрівцях сьогодні Олександр Турчинов заявив, що відведене озброєння може повернутись дуже швидко:

«Відведення відбувається у форматі, який дозволяє дуже швидко реагувати на будь-яку небезпеку, яку спробу відновити бойові дії. І саме таке завдання стоїть перед нашими військовими», — зазначив секретар РНБО.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+