Слухати

На відкритій українцями кометі Чурюмова-Герасименко знайшли кисень / Новини на Громадському радіо

На відкритій українцями кометі Чурюмова-Герасименко знайшли кисень

29 жовтня 2015 - 14:21
Вчені прийшли до висновку, що молекули кисню, що містяться в хмарі, старіші Сонячної системи, що спростовує значну частину теорій формування планет

Космічний апарат “Розетта” виявив в хмарі газу, яка огортає комету Чурюмова-Герасименко, несподівано велику кількість молекул кисню. Результати сенсаційного дослідження були опубліковані в журналі Nature, пише Inspired.

Вчені прийшли до висновку, що молекули кисню, що містяться в хмарі, старіші Сонячної системи, що спростовує значну частину теорій формування планет.

Кисень легко утворює з’єднання з іншими елементами, наприклад з воднем, і якщо, як припускає загальноприйнята теорія, формування Сонячної системи супроводжувалося виділенням великої кількості тепла, то молекули O2 в такому вигляді зберегтися не могли. Те, що в навколокометних хмарах газу вдавалося виявити воду, але не кисень, начебто підтверджувало цю теорію.

Дослідники з’ясували, що кисень є четвертим за розповсюдженням газом навколо комети після парів води, моноксиду вуглецю і діоксиду вуглецю.
Катрін Альтвегг з Бернського університету, яка бере участь у проекті, сказала, що спочатку вчені вирішили, що в дані закралася якась помилка.

“Коли ми це бачили, ми засумнівалися, бо не очікуєш знайти щось подібне на кометі. Головне питання — як він (кисень) туди потрапив”, — сказала вона. 

“Якщо кисень присутній при формуванні комети, чому він зберігся настільки довго?” — Задається питанням Андре Білер з Мічиганського університету.

“Згідно з наявними науковими моделями, він не міг існувати настільки довгий час. Це розкриває механізм зародження Сонячної системи. Воно повинно бути спокійним для утворення крижаних крупинок. Вони як і раніше знаходяться в початковому стані. Тепер у нас є свідчення того, що більша частина комети пережила створення Сонячної системи “, — додав він.

Раніше вченим вдалося виявити на кометі Чурюмова-Герасименко етанол і найпростіші вуглеводні. Крім того, в речовині комети знайшли молекули метілізоціаната, ацетону, пропаналю і ацетаміду.

Раніше в ефірі «Громадського радіо» український астроном і першовідкривач комети Клим Чурюмов повідомляв, що відкриту українцями комету досліджуватимуть до вересня 2016 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+