Слухати

В Ужгороді громадськість вимагає перевиборів / Новини на Громадському радіо

В Ужгороді громадськість вимагає перевиборів

29 жовтня 2015 - 21:08
Звернутися до президента Порошенка та ЦВК із вимогою провести перевибори в Ужгороді вирішили сьогодні на міському віче активісти, учасники виборчого процесу та представники різних політичних сил

Віче провели перед облдержадміністрацією, оскільки активісти апелюють саме до голови ОДА Геннадія Москаля, нібито він не забезпечив прозорих виборів і не зупинив підкупу виборців та інших порушень в день голосування.

manyak.jpg

Василь Маняк
Василь Маняк
Громадське радіо

Організатором віче виступила організація «Громадський конвент». Її активіст і одночасно кандидат в депутати Ужгородської міської ради Василь Маняк наголошує, що рішення, яке вони вимагають від президента, є не юридичним, а політичним. Однак, стверджує, його необхідно прийняти:

«У нас є факти, які ми продовжуємо збирати, і їх є не мало. Але на жаль правових підстав для призначення перевиборів практично не існує. Тому ми розраховуємо на розуміння ситуації у місті Ужгороді, ми розраховуємо на небажання влади розхитувати ситуацію в країні. Я б дуже не хотів, щоб мирні процеси, які ми ініціювали переросли в якісь протистояння».

Сам же голова ОДА Геннадій Москаль стверджує, що все було чесно і прозоро, а зі зверненнями до нього у день виборів ніхто не звертався.

«Я всім казав: будуть порушення — прийдіть до мене. Я цілими днями гуляю по вулицях, а сьогодні всі прокинулись. Про якогось Андрієва, якого я не знаю, не знати не хочу і в очі не бачив. Люди голосували, не я голосував!»

viche2.jpg

Віче в Ужгороді
Віче в Ужгороді
Громадське радіо

Наразі активісти збирають докази масових порушень і пишуть петицію.

«Щоб Порошенко бачив з Києва, що в Ужгороді не проплачені активісти, а що то є громада. І громада вимагає перевиборів. Слава Україні!»

peresolyak.jpg

Олександр Пересоляк
Олександр Пересоляк
Громадське радіо

Голова «Демальянсу» в Ужгороді юрист Олександр Пересоляк пропонує ще один варіант влаштувати перевибори в місті. Для цього, за словами юриста, 18 новоспечених депутатів повинні скласти мандати. Тоді у раді не буде більшості й доведеться проводити повторні вибори.

«Ідея така, що ще до офіційної реєстрації особи звертаються с заявою, що «я відмовляюся від мандата, прошу не реєструвати мене, як депутата міської ради. І це мають зробити 18 кандидатів, які проходять в міську раду. А так само зробити це мають всі в списку партії, щоб депутат не було замінено, треба обнулити всю чергу. В такому випадку рада є неповноважною, вони не можуть голосувати, та через певний час Верховна Рада має прийняти рішення про дострокове її припинення і позачергові вибори».

Допоки активісти шукають законні шляхи проведення повторних виборів в Ужгороді, небайдужих скликають на масштабне віче у суботу, 31 жовтня. 

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+