Слухати

ЄС офіційно призупинив санкції проти Лукашенка

30 жовтня 2015 - 16:12
Євросоюз офіційно призупинив санкції щодо президента Білорусі Олександра Лукашенка
ЄС офіційно призупинив санкції проти Лукашенка / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє українська служба ВВС.

Також обмежувальні заходи більше не поширюються ще на 170 громадян країни, йдеться в повідомленні, опублікованому в офіційному журналі ЄС. Це стосується у тому числі синів Лукашенка, голови Центрвиборчкому Лідії Єрмошиної, ряді прокурорів і міністрів.

Санкції призупинені до 29 лютого 2016 року. Відносно цих осіб на даний період не діятиме заборона на отримання віз для в’їзду до Євросоюзу. Також санкції тимчасово знімаються з компаній Белтехекспорт, Белтех холдинг, Спецпріборсервіс.

«Це рішення було прийнято у відповідь на звільнення всіх білоруських політв’язнів 22 серпня і в контексті покращення відносин ЄС-Білорусь», —йдеться в комюніке Ради ЄС. При цьому в заяві підкреслюється, що ЄС продовжить «уважно стежити за ситуацією в області демократії та прав людини в Білорусі».

Формально дію європейського «чорного списку» в черговий раз продовжено — на чотири місяці, — але рішенням Ради міністрів країн ЄС на цей же термін воно призупинено щодо 170 білоруських посадових осіб та трьох компаній.

Раніше білоруський МЗС заявив, що розраховує на якнайшвидше скасування всіх санкцій і нормалізацію відносин з ЄС.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+