Слухати

В Дніпропетровську обшукують укропівців в «Фонді оборони країни»

31 жовтня 2015 - 11:38
Обшуки проходять з порушеннями прав громадян. З ухвали чернігівського суду, яку надав «Громадському радіо» один з тих, в кого проводився обшук, справа стосується фінансових оборудок
В Дніпропетровську обшукують укропівців в «Фонді оборони країни» / Новини на Громадському радіо

У Дніпропетровську активно відбуваються обшуки у членів організації «Фонду оборони країни» (частина з них є кандидатами в депутати від «Укропу»).  Кореспондент  Ігор Петровський знаходиться під квартирою голови фонду Павла Хазана, у якого проводиться обшук. 

Доповнено: Пряма трансляція прес-конференції «Укропу» відбувалася тут.

«Был ночью похищен Корбан. В неизвестном направлении его увезли. На сегодняшний день Альфа подчинаяются Вилкулу. Как так, глава Оппозиционного боока может управлять СБУ и прокуратурой. Это реванш. Мы отстояли одно, сей час второе. Мое обращение к господину президенту было, я встречи так и не получил. То что происходит, дает картину связки «Вилкул–Порошенко»», — повідомив Євген Терехов, кандидат в мери Павлограда від «Укропу».

«Помещение жилья Корбана было окружено вооруженными людьми и меня, как адвоката, не допустили к дому Корбана. Насколько я понимаю, человека вывели и он пропал. Никто не может сказать, где он и как он», — адвокат Корбана Пашко  Євген.

Адвокати Корбана стверджують, що його затримання є тиском Вілкула на Філатова. СБУ заперечує викрадення.

«Також обшуки відбуваються у людей, пов’язаних з Фондом, це Наталія Хазан, Ірина Кашлєвська, і безпосередньо в офісі фонду, а також, що дуже цікаво, у квартирі батьків Генадія Корбана. Окрім того маємо інформацію, що вночі СБУ затримало самого Корбана.  Обласне управління СБУ відмовляється від коментарів. Є плітки, що причина обшуків пов’язана з нічними подіями у тервиборчкомі, але ні про що таке у тервиборчкомі нам не відомо, що б могло заслуговувати на обшуки», — повідомив телефоном «Громадському радіо» Ігор Петровський.

За словами його джерела, обшуки пов’язані з минулорічним викраденням адвоката Величка. Пізніше адвокат Велчко начебто зізнався на відео, що сам розіграв своє викрадення, а потім заявив, що його змусили це сказати. Ця причина обшуків є неперевіреною на даний момент.

Олексій Ангурець, соратник Павла Хазана, говорить про інші причини обшуків, вказані в ухвалі, яку йому вручили. В документі мова йде про фінансові схеми Фонду в понад 17 млн. гривень.

Ангурець повідомив «Громадському радіо», що обшук в Хазана пройшов з порушенням — виламали двері, коли його не було вдома. За словами Ангурця, той вночі лише повернувся з АТО.  В самого Ангурця також пройшов обшук. 

«Був обшук в мене вдома, по пред’яві чернігівського суду, якісь економічні пролеми, пов’язані з Фондом. Міліція не приїхала, як я викликав, коли вони почали двері ламати. Після цього була інформація, що зламано офіс Фонду. Зараз я біля цього офісу. Проводиться обшук без адвокатів та без присутності учасників Фонду. Нікого не пускають», — повідомив він.

image-c2 047 189d7f4971a16b2816b5a0c9541f6d5a4d9336bcb5e53 868b59d4ad178a-v.jpg

Ухвала від Олексія Ангурця
Ухвала від Олексія Ангурця
Фото Олексія Ангурця

image-abac8ff95 073a2f4849e55b2c93e89ed556ca86b20fa069df261 476d51 637 520-v.jpg

Продовження ухвали
Продовження ухвали
Фото Олексія Ангурця

 

Біля одного з офісів нардепів УКРОПу. СБУ перегородило дорогу. Адвокатів, інших народних депутатів і журналістов не пуск…

Posted by Kirill Dorolenko on 31 жовтня 2015 р.

Тим часом в Укропі заявили, що репресії пов’язані з помстою дніпропетровцям за те, що не здали місто. 

«Руками Петра Порошенка Володимир Путін мстить особисто Геннадієві Корбану і всім дніпропетровцям за те, що вони відстояли місто і не здали його терористам. Зараз вже стало очевидним, що здача Дніпропетровська Олександру Вілкулу та проросійським колаборантам з «Опозиційного блоку» є зобов’язанням, яке на себе взяв Петро Порошенко перед президентом Росії», — йдеться на офіційному сайті сили.

Тим часом речниця СБУ Олена Гітлянська заявила, що в діях Служби безпеки немає політики. 

СБУ та ГПУ проводять широкомасштабну спецоперацію у Дніпропетровську! Задіяно більше 500 співробітників Служби. Подробиці за декілька годин. Жодної політики!

Posted by Гітлянська Олена on 31 жовтня 2015 р.

Читайте також реакції політиків та експертів на обшуки у Дніпропетровську та затримання Корбана.

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+