Слухати

147 маріупольців польського походження поїдуть жити до Польщі

03 листопада 2015 - 15:41
Громадяни України польського походження, які проживають у Маріуполі і в його околицях на південному сході України приїдуть до Польщі 15-30 листопада цього року
147 маріупольців польського походження поїдуть жити до Польщі / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє «Польське радіо».

Відповідний проект постанови Міністерства внутрішніх справ Польщі на даний момент проходить узгодження з іншими відомствами.

Процедура репатріації осіб польського походження з Маріуполя аналогічна тій, яка була проведена на Донбасі в січні цього року.

«Ми використовуємо той же ключ, те ж рішення, яке вже пройшло перевірку», — зазначила прес-секретар МВС Польщі Малгожата Возняк.

Як повідомив голова МЗС Польщі Гжегож Схетина, до Польщі повинно приїхати 147 осіб з Маріуполя. З 1 грудня вони почнуть проходити адаптаційну програму, яка триватиме півроку. За його словами, працівники польського МЗС провели перевірку осіб польського походження, які виявили бажання приїхати до Польщі з Маріуполя та околиць міста.

Гжегож Схетина підкреслив, що мова йде про людей, яким загрожує небезпека у зв’язку з конфліктом в Україні. Нагадаємо, в січня 2015 року у зв’язку із загостренням конфлікту на сході України група з 178 поляків з Донбасу прилетіла до Польщі. Основну частину групи складають сім’ї з дітьми. Евакуйовані особи польського походження були розміщені у двох центрах — Ланьске і Рибаках. Шість місяців вони проходили адаптацію, вивчали польську мову. Половина дорослих — люди з вищою освітою. Майже всі евакуйовані подали заяви і отримали дозвіл на постійне проживання в Польщі.

Особи польського походження з Маріуполя виявили бажання приїхати до Польщі після того, як квартали міста, де вони проживали, зазнали обстрілу з боку бойовиків. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+