Слухати

У Дніпропетровську створили спецпрограму для лікування бійців із контузією

03 листопада 2015 - 15:09 71
Відповідна програма наразі розроблена лікарями-психіатрами Дніпропетровської лікарні імені Мечникова. Наступним логічним кроком має стати створення Центру реабілітації для таких бійців

Про це кореспонденту «Громадського радіо» розповіла завідуюча психосоматичним центром Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Світлана Мороз.

svitlana_moroz_0.jpg

Світлана Мороз
Світлана Мороз

«Когда 9-го мая 2014 года мы приняли первых раненых, это для всех был шок… Симптомы, которые мы видим у наших бойцов, не укладываются в симптомы острого стресса. Мы создали комплексную программу создания в Днепропетровске центра помощи раненым», — наголосила Світлана Мороз.

Програма включає 4 етапи реабілітації бійців: медичний, психологічний, психосоціальний та професійний. Програма спеціально адаптована до потреб бійців, що повернулися з зони АТО. Раніше, зазначає лікарка, лікування таких бійців було недосконалим: воїнів лікували, як тих, хто отримав стрес, пов’язаний з війною. Відтак, контузія — це зовсім інше.

«Она проявляется только на нейропсихологических тестах, когда человек теряет способность к абстрактному мышлению, когда у человека нарушаются высшие корковые функции… Если это не лечить, то болезнь будет прогрессировать, и мы получим поколение деградированных людей», — пояснює докторка Світлана Мороз.

У Дніпропетровських лікарів є значний досвід роботи з бійцями, що отримали контузію, тож саме в Дніпропетровську є резон створити центр реабілітації, говорить Світлана Мороз:

«Есть необходимость создать такой центр именно в Днепропетровске. Для того, чтобы эта программа действовала, должен быть создан центр реабилитации этих пациентов. Это требует денег, это требует штатов, это требует организационных мероприятий власти. Если мы этого не сделаем, — это будет потерянное поколение молодых, красивых, здоровых бойцов, которые нас защитили, а мы их не смогли защитить».

Маргарита Кримова з Дніпропетровська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+