Слухати

У Дніпропетровську створили спецпрограму для лікування бійців із контузією

03 листопада 2015 - 15:09
Відповідна програма наразі розроблена лікарями-психіатрами Дніпропетровської лікарні імені Мечникова. Наступним логічним кроком має стати створення Центру реабілітації для таких бійців
У Дніпропетровську створили спецпрограму для лікування бійців із контузією / Новини на Громадському радіо

Про це кореспонденту «Громадського радіо» розповіла завідуюча психосоматичним центром Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Світлана Мороз.

svitlana_moroz_0.jpg

Світлана Мороз
Світлана Мороз

«Когда 9-го мая 2014 года мы приняли первых раненых, это для всех был шок… Симптомы, которые мы видим у наших бойцов, не укладываются в симптомы острого стресса. Мы создали комплексную программу создания в Днепропетровске центра помощи раненым», — наголосила Світлана Мороз.

Програма включає 4 етапи реабілітації бійців: медичний, психологічний, психосоціальний та професійний. Програма спеціально адаптована до потреб бійців, що повернулися з зони АТО. Раніше, зазначає лікарка, лікування таких бійців було недосконалим: воїнів лікували, як тих, хто отримав стрес, пов’язаний з війною. Відтак, контузія — це зовсім інше.

«Она проявляется только на нейропсихологических тестах, когда человек теряет способность к абстрактному мышлению, когда у человека нарушаются высшие корковые функции… Если это не лечить, то болезнь будет прогрессировать, и мы получим поколение деградированных людей», — пояснює докторка Світлана Мороз.

У Дніпропетровських лікарів є значний досвід роботи з бійцями, що отримали контузію, тож саме в Дніпропетровську є резон створити центр реабілітації, говорить Світлана Мороз:

«Есть необходимость создать такой центр именно в Днепропетровске. Для того, чтобы эта программа действовала, должен быть создан центр реабилитации этих пациентов. Это требует денег, это требует штатов, это требует организационных мероприятий власти. Если мы этого не сделаем, — это будет потерянное поколение молодых, красивых, здоровых бойцов, которые нас защитили, а мы их не смогли защитить».

Маргарита Кримова з Дніпропетровська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+