Слухати

«Ідея Гройсмана про звільнення 547 суддів не відповідає КУ», — адмінсуд

04 листопада 2015 - 16:34
Окружний адміністративний суд Києва звернувся до голови Ради суддів України з проханням не допустити прийняття парламентом рішення щодо звільнення кандидатів на посади суддів безстроково
 «Ідея Гройсмана про звільнення 547 суддів не відповідає КУ», — адмінсуд / Новини на Громадському радіо

Окружний адміністративний суд міста Києва звернувся до Голови Ради суддів України з проханням не допустити прийняття парламентом рішення щодо звільнення кандидатів на посади суддів безстроково. Про це йдеться у зверненні до голови Ради суддів України, текст якого викладено на сайті Окружного адмінсуду.

«02.11.2015 р. Голова Верховної Ради України В. Гройсман доручив профільному парламентському комітету опрацювати його ініціативу про оновлення суддівського корпусу і внести відповідні пропозиції щодо її реалізації на законодавчому рівні. На наше переконання, озвучена ідея Голови Верховної Ради України В. Гройсмана про звільнення 547 суддів не відповідає положенням Конституції України та нормам міжнародних стандартів незалежності суддів», — йдеться в повідомленні.

За словами підписанта, голови окружного суду, відповідно до положень статті 124 Конституції України передбачено принцип незалежності суддів, одним із елементів якого є незмінюваність судді.

«Ідея щодо оновлення 10% суддівського корпусу за рахунок кандидатів на обрання суддів безстроково, матеріали відносно яких перебувають в провадженні Верховної Ради України, не відповідає рекомендаціям європейських інституцій, та створюють додаткові передумови за яких неможливо неупереджено вирішити професійні долі сотень кандидатів добре підготовлених професійних суддів із незаплямованою репутацією та п’ятирічним досвідом роботи до обрання їх безстроково», — додається в зверненні.

З метою недопущення «необґрунтованого звільнення» з посад 547 суддів, призначених на посаду судді вперше, Окружний адмінсуд просить голову Ради суддів України терміново звернутися до президента України з вимогою забезпечити дотримання при обранні кандидатів на посади суддів безстроково принципу незалежності судової гілки влади.

Раніше Гройсман анонсував відкритий конкурс на посади 800 суддів, зокрема, він виступив проти безстрокового призначення 547 суддів.

Міла Мороз, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+