Слухати

«Якби не броньований Кугуар, нас би всіх розстріляли. Свої ж», — прикордонник / Новини на Громадському радіо

«Якби не броньований Кугуар, нас би всіх розстріляли. Свої ж», — прикордонник

04 листопада 2015 - 17:39
Один зі службовців Луганського прикордонного загону розповів, як їхню команду з шести людей помилково обстріляли українські військові. Командири вирішили конфлікт на місці, списавши все на ополченців

Шість прикордонників потрапили під обстріл Збройних сил України. Останні переплутали їх з бойовиками так званої «ЛНР». Про це один із учасників інциденту розповів кореспонденту «Громадського радіо». Оскільки автомобіль, на якому їхали представники Прикордонної служби, був броньованим, всі залишилися неушкодженими.

Ім’я та інші дані військового автор не називає з міркувань особистої безпеки оповідача. Всі персональні дані є в редакції «Громадського радіо».

«Хлопці приїхали неадекватні, подумали, що то не наші. А то були наші погранці, які їхали на Кугуарі, він приїхав на блок-пост і його повністю розстріляли. Нас було 6 чоловік. Але вийшло, що наші наших поплутали, просто вийшла плутанина. Потім розібралися, бій припинився, вони зрозуміли, що ми погранці, а вони — Збройні Сили», — сказав військовослужбовець. 

За його словами, представники Збройних Сил стріляли з ПК, АРК і автомата Калашникова. Тільки завдяки тому, що автомобіль був броньований, всі лишилися живими. 

«Але всі живі-здорові лишились, дякувати Богу. Колеса всі пробили і мотор, але бронь витримала. Там наш начальник був за кермом», — згадує прикордонник.

На питання чи цей інцидент десь розглядався, чоловік відповів, що такі випадки вирішуються на місці:

— Ні, ми «зам’яли», там все було «шито-крито», ніхто ні про що не знає, а списали все на сєпарів.

— В новинах?

— По всіх документах. 

«Громадське радіо» запитало у військової прокуратури, чи фіксували вони випадки «дружнього вогню» за час проведення антитерористичної операції, а також чи були відкриті провадження з цього приводу. 

«До обов’язків прокурорів військової прокуратури України не віднесено повноваження щодо фіксування відкриття вогню (правомірного/неправомірного) зі сторони збройних формувань України. У разі вчинення злочинного правопорушення», — відповіли у прес-службі відомства.

 

Тож до Генеральної прокуратури України жодної офіційної заяви про випадки відкриття вогню зі сторони ЗСУ, Нацгвардії, добровольчих батальйонів та Прикордонної служби України один в одного не надходило.

Під час спілкування з українськими офіцерами різних військових формувань випливають факти, що обстріли «свої в своїх» з різних причин досить поширені.

 

Ірина Сампан для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+