Слухати

Через блокаду в Криму посилили репресії проти кримських татар, — Рефат Чубаров / Новини на Громадському радіо

Через блокаду в Криму посилили репресії проти кримських татар, — Рефат Чубаров

05 листопада 2015 - 17:14
Уряд України повинен перекрити електропостачання на території Криму, тільки так можна зупинити репресії проти кримських татар та інших українських громадян

Про це заявив з трибуни Верховної Ради лідер Меджлісу Рефат Чубаров. Він упевнений: після того, як активісти перекрили контрабанду в Крим, лідери маріонеткового керівництва півострова посилили репресії.

«Ми вимагаємо, щоб Уряд хоча б на два-три, але не менше, зупинив постачання електроенергії», — наголосив народний депутат Рефат Чубаров.

Для того, щоб відключити енергопостачання півострова потрібне політичне рішення, говорять його соратники по фракції. У блоці Петра Порошенка все ще чимало прихильників торгівлі з окупованим  півостровом.

«Отмена законопроекта о свободной экономической торговле с Крымом, по сути, де-факто, означает, что мы отказались от этой территории. Поэтому здесь надо искать какие-то другие политические конструкции для того, чтобы, с одной стороны, усилить там то давление и определить те позиции, которые есть по крымским татарам … С другой стороны, на этой территории живут граждане Украины, которых мы хотим вернуть», — говорить заступник голови фракції «БПП» Ігор Кононенко.

Затягування скасування закону про вільну економічну зону в Криму деякі члени коаліції пояснюють неготовністю нового законопроекту, який врегулює взаємовідносини з окупованою територією.

«Ми зараз в «Самопомочі» готуємо до реєстрації законопроект про економічну, політичну ізоляцію усіх окупованих територій. Як окупованої частини Донбасу, так і Криму… Хочемо, щоб це було закріплено законом, припинилася торгівля, бізнес на крові по великому рахунку і бізнес на зраді», — розповідає народний депутат від фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв.

У «Батьківщині» виправдовують «Вільну економічну зону «Крим» захистом підприємців, що залишилися на півострові. Однак відповідальність за закон покладають на Уряд.

«Якщо є загроза національним інтересам, Уряд в рамках цього закону має право зупинити дію тих норм, які безпосередньо пов’язані з вільною економічною зоною. Чому це не робиться, питання до Уряду», — сказав народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

В цей же час лідери Меджлісу вважають, що Кремль вже відчув наслідок блокади.

Айсель Сафіна з Києва для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+