Слухати

ВРЮ звільнила трьох суддів за незаконні справи над євромайданівцями / Новини на Громадському радіо

ВРЮ звільнила трьох суддів за незаконні справи над євромайданівцями

05 листопада 2015 - 18:41
Вища рада юстиції продовжує розглядати дисциплінарні справи за підозрою в порушенні присяги проти 39 суддів, що судили активістів євромайдану

Про результати повідомляє прес-служба ВРЮ у Facebook.

Зокрема, на засіданні в четвер члени ради таємним голосуванням ухвалили рішення внести подання про звільнення судді Солом’янського районного суду міста Києва Андрія Макухи з посади за порушення присяги. У січня 2014 року зазначений суддя виніс ряд безпідставних рішень про арешт активістів євромайдану. За часів Януковича його також підозрювали у хабарництві.

На тому ж засіданні ВРЮ схвалив звільнення судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Нелі Цибри, що вела процеси проти активістів євромайдану, за порушення присяги. Як вказано в повідомленні, члени ради таємним голосуванням ухвалили рішення внести подання про звільнення судді Цибри з посади за порушення присяги.

У січня 2014 року зазначена суддя винесла ряд безпідставних рішень про арешт активістів черкаського євромайдану, які брали участь у штурмі місцевої обласної державної адміністрації під час революції. Неля Цибра не погодилась із цими висновками, проте вчинені суддею порушення закону були підтверджені у висновках суду апеляційної інстанції та під час проведення перевірки.

Вища рада юстиції також схвалила звільнення судді Червонозаводського районного суду Харкова Дениса Чудовского, який судив активістів харківського євромайдану, за порушення присяги.

У лютому 2014 року зазначений суддя виніс безпідставне рішення про арешт активіста за нібито блокування воріт Академії внутрішніх справ у Харкові. Активіст та заявник Маринчев Д. був присутній на засіданні.  

«Участі в акції не брав, випадково проходив поруч і до місця події підійшов з цікавості. Утім, суд на це не зважив, процес про обрання запобіжного заходу відбувався в нічний час, без участі захисника, ні батьків, ні інших громадян до приміщення суду не допустили, 15 затриманих осіб тримали у клітці з 23 до 6 години ранку. Крім того, співробітники «Грифону» дозволяли собі ганебну поведінку стосовно затриманих, що знаходилися у приміщенні суду», — йдеться у повідомленні.

Розгляд дисциплінарних справ триває.

 

 

ВРЮ визнала в діях судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Чудовського Дениса Олеговича ознаки порушення п…

Posted by Вища рада юстиції on 5 листопада 2015 р.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+