Слухати

Сьогодні День української писемності та мови / Новини на Громадському радіо

Сьогодні День української писемності та мови

09 листопада 2015 - 10:43
Свято відмічають в день пам'яті Преподобного Нестора Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія

В цей день на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Цього року текст диктуватиме Олександр Авраменко. Транслювати диктант будуть Перший канал, канал радіо «Культура» та телеканал «Перший Національний».

Щоб перевірити себе диктант треба надіслати на адресу Українського радіо (01001, Київ-1, вул. Хрещатик 26) упродовж двох днів. Диктант можна перевірити й самостійно, коли він з’явиться на сайті. 

Волонтерський рух «Мова — ДНК нації» з нагоди свята зробив інфографіку, де зібрав цікаві факти про українську мову.

Поздоровив українців у соцмережах й президент Петро Порошенко.

 

Нагадаємо, що свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

2010 року цього дня у Києві відбулася акція-протест «Займіться ділом, а не язиком!» спрямована проти законопроекту «Про мови» № 1015-3, який суттєво звужує сферу функціонування української мови. У заході, присвяченому Дню української писемності та мови, на вулиці Банковій біля Адміністрації президента взяли участь близько 500 людей.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+