Слухати

Верховний представник ЄС Федеріка Могеріні прибула в Київ / Новини на Громадському радіо

Верховний представник ЄС Федеріка Могеріні прибула в Київ

09 листопада 2015 - 19:14
Віце-президент Європейської Комісії та представник ЄС з питань із закордонних справ та політики безпеки вже провела зустрічі з президентом Порошенко, прем'єр-міністром Яценюком та нардепами

«Президент повідомив, що під час зустрічі вони з Високим представником ЄС обговорили питання політичного врегулювання ситуації, підготовки процесу виборів на території, яка зараз окупована. Детально обговорено співпрацю і координацію щодо вирішення гуманітарних питань, звільнення заручників, соціально-економічного розвитку цих територій», – передає прес-служба Петра Порошенко.

78e40fd759 772c5016eeb0f47cd580eb_1 447 070 960_extra_large.jpeg

Могеріні та Порошенко
Могеріні та Порошенко
сайт президента

Федеріка Могеріні зазначила, що це її четвертий візит до України й другий за останній рік. «Основна мета мого візиту в Україну, крім всіх конкретних тем, які ми обговорили, – продемонструвати, що ситуація в Україні залишається однією з найпріоритетніших в порядку денному Європейського Союзу», – відзначила вона.

Голова держави наголосив на тому, що ключовим елементом було і залишається безпекова складова, виведення російських військ. «Мені було дуже приємно почути тверду позицію пані Віце-президента щодо санкцій, які чітко прив’язані до імплементації Мінських угод і деокупації Донбасу», – відзначив Петро Порошенко.

Президент повідомив, що лише з лютого поточного року на облаштування тимчасово переміщених осіб ЄС надав Україні в якості гуманітарної допомоги більше 100 млн євро. Сьогодні обговорено можливість продовження цієї співпраці.

5c2bc8fd94c01f74d67 881d8a00b5848_1 447 066 568_extra_large.jpeg

Зустріч Порошенко з Могеріні
Зустріч Порошенко з Могеріні

Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки повідомила, що значна увага переговорів була приділена ходу імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка повністю набуде чинності з 1 січня 2016 року. Федерика Могеріні наголосила на пріоритетності антикорупційних реформ, які, за її словами, «є ключовими задля формування довіри та стабільного подальшого розвитку усіх сфер реформування, імплементації торговельної частини Угоди про Асоціацію та виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму». Вона зауважила про необхідність якомога скорішого проведення прозорого конкурсного відбору та початку роботи антикорупційних органів.

Віце-президент Європейської комісії також зустрілась з прем’єр-міністром та нардепами й обговорила питання безвизового режиму.

a2632fd7932af81cede96 365dc792dd43f655 409.jpg

Нардепи та Могеріні
Нардепи та Могеріні
УНН

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+