Слухати

У Костянтинівці працюють безкоштовні курси української мови

10 листопада 2015 - 12:11
Нині на курси приходить близько 15 чоловік. Усі вони різного віку і з різним рівнем підготовки
У Костянтинівці працюють безкоштовні курси української мови / Новини на Громадському радіо

«Хтось приходить удосконалити розмовну мову, хтось граматику, комусь це для роботи треба. По-різному. Але заняття одне і треба на ньому усі запити врахувати», — розповідає викладач курсів, учитель-волонтер Надія Зубатюк.

sluhachi_kursiv_0.jpg

Слухачі курсів
Слухачі курсів

Незабаром має розпочати роботу вже друга група курсів української мови. Заняття відбуваються у рамках проекту «Безкоштовні курси української мови», що реалізується в різних регіонах України. Потрапити на заняття можуть усі бажаючі, курси проходять 2 рази на тиждень у вечірній час, у центральній бібліотеці міста.

Переселенка Наталія Шевченко хоче більше спілкуватися рідною мовою, та лексичного запасу замало: «Дуже хочу, але слів мало знаю. Це треба нам сьогодні, особливо тут, в російськомовному регіоні.

А Валентина Михайлівна на курсах найстарша. У свої 70 років жінка готова вчитися, це ніколи не пізно. Валентина переконана: державну мову має знати кожен громадянин. Вона довго жила в Росії, багато слів забула, тож їй сьогодні доволі складно зрозуміти мову. «Я очень хочу выучить украинский. Много не понимаю, но хочу заговорить. Это надо мне», — говорить жінка.

naystarsha_uchenycya.jpg

Найстарша учениця
Найстарша учениця

Співробітник бібліотеки, де власне і збираються охочі на ці курси, Людмила Костилєва розмовляє українською. Але теж готова долучитися до удосконалення свого рівня, бо в побуті все одно Донеччина є російськомовною.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+