Слухати

ВР затвердила низку «безвізових» законів, але провалила «дискримінаційну» поправку / Новини на Громадському радіо

ВР затвердила низку «безвізових» законів, але провалила «дискримінаційну» поправку

10 листопада 2015 - 21:01
Верховна Рада України ухвалила низку законів з так званого «безвізового пакету», необхідних для надання громадянам України режиму безвізових поїздок до ЄС

Деякі ухвалені депутатами закони не знайшли підтримки в уряді, а скандальна поправка про заборону дискримінації працівників на підставі їхньої сексуальної орієнтації взагалі провалилась на голосуванні.

У першій половині сесійного дня у вівторок Верховна Рада ухвалила чотири закони з «безвізового пакету» в цілому і ще один у першому читанні, передає українська служба BBC.

Разом з тим, окремі положення цих законів викликали неоднозначну реакцію з боку спостерігачів.

Під час обговорення законопроектів щодо процедур арешту та спеціальної конфіскації майна стало зрозуміло, що підходи уряду та парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності до цього питання відрізняються.

Голова профільного комітету Андрій Кожем’якін заявив, що норми проекту, поданого урядом, не відповідають умовам, які висував до України Європейський Союз, і правки його комітету вдосконалили документ.

Натомість міністр юстиції Павло Петренко стверджував, що саме урядова реакція отримала «схвальне підтвердження Європейської комісії».

У підсумку депутати ухвалили таки редакцію комітету, однак, за словами спікера Володимира Гройсмана, ще до подачі закону на підпис президентові він пройде експертизу.

«Якщо будуть певні речі, які не відповідають директиві (Євросоюзу. – Ред.), ми його переглянемо так, щоб він відповідав європейським директивам», — сказав він.

img_4822.jpg

Протест 101010 ВР
Протест 101 010 ВР
Громадське радіо

 

Під час засідання під Радою проходила акція протесту «101 010», яка вимагала від депутатів прийняти «безвізовий пакет».


img_4799.jpg

Valentin Desiatnyk
Valentin Desiatnyk
Hromadske radio

Голова ГО «Свіжа кров» Валентин Десятник сказав «Громадському радіо», що при тому рівні напруги в суспільстві, який є зараз, депутати дуже пошкодують, якщо не приймуть закони.

«Валентин Десятник: Я хочу щоби народні депутат України, люди, обрані народом, виконували свої передвиборчі обіцянки. Вони всі наперебій говорили про євроінтеграцію, от власне кажучи зараз дійшов час до реальних справ і ми хочемо їм допомогти виконати їхні передвиборчі обіцянки.

Марія Зав’ялова: Як просуваються справи?

Валентин Десятник: Поки що все добре, от уже 6 з 10 вже прийнято. Стоїмо.

Марія Зав’ялова: А якщо перестануть приймати, якщо щось піде не так?

Валентин Десятник: Ми злі. На їхньому місці я б цього не робив».

Після оголошення в парламенті обідньої перерви до порядку денного несподівано включили поправку до Кодексу законів про працю, яка забороняє дискримінацію працівників на підставі їхньої сексуальної орієнтації, передає BBC.

Однак прийняти її депутати не спромоглись.

«Насправді, на мій погляд, цією правкою просування ідеї спеціального статусу ЛГБТ-спільнот тільки почнеться. Принаймні ми це бачили на прикладі багатьох європейських країн: коли починається з трудового законодавства, а потім це і освітні стандарти, і медіа-стандарти, і сімейні стандарти. І ось цього не хотілося б – щоб ми повторили (цей) шлях. Я маю на увазі більшість населення України, яке живе в традиційних відносинах», – заявив ВВС Україна Павло Унгурян з фракції «Народний фронт».

Однак, президент Порошенко на своїй сторінці у Facebook високо оцінив сьогоднішні голосування і має надію, що всі необхідні закони будуть прийняті.

«Сподіваюся, що депутати проявлять відповідальність, знайдуть сили і ухвалять УСІ НЕОБХІДНІ для безвізового режиму закони, в тому числі і так звану антидискримінаційну поправку».

 

 

Сьогоднішнє голосування значно наблизило українців до безвізового режиму.Ухвалених документів в першу чергу потребуємо…

Posted by Петро Порошенко on 10 листопада 2015 р.

 

 

Марія Зав’ялова спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+