Слухати

Черкащан просять здати кров для постраждалих у ДТП

11 листопада 2015 - 18:15
Загальнодержавна акція «Здай кров – врятуй життя» розпочалася на Черкащині і триватиме тиждень
Черкащан просять здати кров для постраждалих у ДТП / Новини на Громадському радіо

За цей час черкащани на станції переливання крові, в пунктах збору в обласній лікарні, пологовому будинку та лікарні швидкої медичної допомоги можуть здати кров для людей, які постраждали у ДТП. Повідомляє кореспондент «Громадського радіо»

Мета акції: привернути увагу до проблеми травматизизму та смертності на дорогах. Головний лікар Черкаської обласної станції переливання крові Юрій Бульба каже: «Щотижня в області відбуваються важкі аварії і чимала кількість компонентів крові потрібна для рятування людського життя». Акція на Черкащині триває лише два, але жодна людина поки не взяла у ній участі. Минулого року кров для постраждалих в ДТП здало близько 100 черкащан.

«Вік від 18 до 60, ця людина має бути фізично здоровою. Повинна мати при собі паспорт, ми у неї берем кров із пальця, дивимося гемолобін і групу крові. Потім приймає терапевт і заключне рішення ухвалює допускати чи не допускати. Береться 450 мл крові — це безпечна фізіологічна доза», — каже Юрій Бульба.

Черкащани кров можуть здавати безплатно або ж отримати за неї гроші, а це в середньому 100 гривень за одну здану порцію еритроцитів. Наразі потреби є у кожній групі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+