Слухати

У невизнаних «республіках» не хочуть, щоб переселенці брали участь у місцевих виборах

11 листопада 2015 - 09:46
Під час засідання політичної підгрупи українська сторона наполягала на тому, що внутрішньо переміщені особи мають брати участь у виборах місцевої влади окупованих територій
У невизнаних «республіках» не хочуть, щоб переселенці брали участь у  місцевих виборах / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на представника української сторони у підгрупі Романа Безсмертного.

«Ми взялися до обговорення ролі і місця внутрішньо переміщених осібу політичному процесі», — сказав він.

«Наші візаві категорично наполягають на тому, що участь у політичному процесі можуть брати лише ті, хто проживає на території ОРДіЛО, а наша позиція, що у відповідності до міжнародного пакту про права людини українська держава зобов’язана забезпечити реалізацію виборчих прав всіх громадян, в тому числі тих, які проживають на інших територіях України в силу нездоланних для них причин. Всім особам, які в силу певних обставин залишили ці території, забезпечити право брати участь у голосуванні і кандидуванні», — сказав він.

«Після досить ґрунтовного обговорення деталей, як це може бути забезпечено, в тому числі відновлення державного реєстру виборців сторони залишились на своїх позиціях», — зазначив Безсмертний.

За його словами, наступне засідання відбудеться 17-18 листопада.

Він також уточнив, що питання про набуття чинності закону про місцеве самоврядування і виборів на окупованих територіях обговорювалося під час переговорів президентів у форматі нормандської четвірки у Парижі.

«Там говорилось, що можливо треба відпрацювати модель часткового набуття чинності закону в день голосування, а часткового — після набуття повноважень органами місцевого самоврядування, які будуть сформовані, і в разі підтвердження легітимності виборів ОБСЄ», — уточнив він.

Переселенці не мали змоги взяти участь у місцевих виборах, які відбулися 25 жовтня.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+