Слухати

В Ужгороді перерахують голоси з протоколів до міської ради

11 листопада 2015 - 16:09
Кандидат в депутати стверджує, що підсумкові дані з протоколів дільниць і МВК не збігаються. Повторний перерахунок голосів відбудеться, ймовірніше, завтра, 12 листопада
В Ужгороді перерахують голоси з протоколів до міської ради / Новини на Громадському радіо

Ужгородська ОВК змушена повторно встановити результати голосування до міської ради. Таким є постанова спочатку  Закарпатського окружного адміністративного суду, а пізніше — і Львівського апеляційного.

Причиною такого рішення є позовні заяви від учасників виборчого процесу в Ужгороді, які стверджують, що підсумкові дані із протоколів дільниць не збігаються із даними підсумкового протоколу міської виборчої комісії щодо результатів голосування за партії «Наш край» та «Опозиційний блок». Кандидат в депутати від «Європейської партії України» Олександр Броді першим подав заяву в суд. Він стверджує, що різниця становить 515 голосів.  А для Ужгорода це — один міський депутат. Тобто після перерахунку партія «Наш край» може отримати в Ужгородській міськраді не 4 депутати, а 3.

brod_.jpg

Олександр Броді
Олександр Броді
Фото «Громадського радіо»

«В п’ятницю, наскільки я пам’ятаю, було проведено засідання цієї комісії, і мали бути оголошені результати. Результати затягувалися. Тобто ми ходили, клопотали, щоб нам надали результати, і впродовж двох-трьох днів нам їх не надавалии. Після чого ми прийшли на конференцію, яку скликав голова ТВК Чернобук, і там почули результати. Паперових підтверджень також не було. Після того, як ми співставили результати із своїми на основі дільничних протоколів, ми побачили велику різницю», — розповів Олександр Броді.

За словами голови Ужгородської міської виборчої комісії Якова Чернобука, повторний перерахунок голосів відбудеться, ймовірніше, завтра, 12 листопада.

chernobuk_0.jpg

Яков Чернобук
Яков Чернобук
Фото «Громадського радіо»

«Скоріше за все Ужгородська виборча комісія займатиметься цією роботою завтра. Тому що першочергове завдання для нас — це підготовка до другого туру, але разом із тим, звичайно, ми повинні в короткі терміни виконати вказівки суду. Ми візьмемо первинні дані. Первинними даними для Ужгородської виборчої комісії є протоколи дільничних виборчих комісій у кількості 70 штук. Судом встановлено, що протоколи ДВК оформлені належним чином, в них дані є точними. Разом із тим є невірні відомості, вказані у протоколах про підсумки голосування, складених міською виборчою комісією. Саме тому ми будемо у зв’язку з неточностями, якщо ми їх виявимо, будемо давати протоколи уточнені за підсумками голосування по кожному округу і протокол про результати голосування так само уточнений», — заявив Яков Чернобук.

Якщо виявиться, що результати були спотворені свідомо, може бути порушена кримінальна справа. Принаймні, на цьому наполягає представник громадянської мережі ОПОРА в Закарпатській області Ярослав Гулан.

«Суди врахували той факт, що були некоректно введені цифри. Чого ці цифри були некоректно введені, тепер чекаємо відповіді від правоохоронців. Якщо буде порушення, то потрібно буде з’ясувати, чи це було свідоме порушення. Знову ж таки ми вважаємо, що це мають з’ясувати правоохоронні органи. І якщо виявиться, що це було свідомо зроблено, то відповідальні особи мають за це понести кримінальну відповідальність, тому що в цьому будуть вбачатися ознаки спроби фальсифікації виборів», — заявив Ярослав Гулан.

gulan.jpg

Ярослав Гулан
Ярослав Гулан
Фото «Громадського радіо»

Згідно із новим законом «Про місцеві вибори», Ужгородська міська рада тепер матиме 36 (а не як раніше 60), депутатів. 

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+