Слухати

Активісти мітингують проти суддів, які приїхали на з'їзд до столиці

12 листопада 2015 - 12:32
Багато суддів високого рівня в Україні є корумпованими, вважають активісти
Активісти мітингують проти суддів, які приїхали на з’їзд до столиці / Новини на Громадському радіо

Сьогодні в Жовтневому палаці відбувається ХІІІ з’їзд українських суддів. З цієї нагоди активісти Реанімаційного пакету реформ (РПР) організували мітинг проти браку чесності серед судового корпусу.

Ативісти приклеїли до стін палацу «рішення суду», яке має символізувати брак безсторонності суддів.

Учасники мітингу принесли з собою чорні «траурні» шарики з надписом «суддя». «Судді мають полетіти, як ці шарики», — пояснюють вони.

12 243 996_969 829 656 422 753_965 361 841_n.jpg

Активісти з кульками
Активісти з кульками
Фото «Громадського радіо»

Зокрема, виступив Михайло Жорнаков, експерт РПР, який у січні цього року у знак протесту проти корупції в судах відмовився від своєї посади судді Вінницького окружного адміністративного суду:

«На думку РПР, суддями мають бути люди з бездоганною репутацією, а не ті, які не мають довіри у суспільстві і зганьбили себе своїми рішеннями. Ми пропонуємо прозорі конкурси, за якими можна буде визначити, чи особа достойна далі перебувати на посаді судді», — заявив він.

12 212 566_969 829 616 422 757_627 222 327_n_0.jpg

Михайло Жорнаков
Михайло Жорнаков
Фото «Громадського радіо»

«Перевірку має проводити незалежна комісія, яка зможе перевірити суддів на критерії доброчесності, тобто за критеріям майнового стану, а також за критеріями репутації, якщо репутація судді під питанням, то ця особа не має бути суддею», — додав він.

Багато суддів високого рівня в Україні є корумпованими, вважає експерт:

«Це Павло Гвоздик, наприклад, колишній голова Ради загальних суддів, який у минулому році скликав нелегітимний з’їзд суддів, на якому планувалося обрати суддів Конституційного суду, які здійснили конституційний переворот, хотіли здійснити контрреволюцію після Революції гідності. Це особа, яка володіє численними земельними ділянками, величезною кількістю майна, яке не зрозуміло звідки взялося. Як воно могло з’явитися у людини, яка багато років підряд обіймає посаду судді з не такою високою зарплатою?» — сказав він.   

При тому, Жорнаков вірить, що реформа, яку розробляють в конституційній комісії при Презуденті України, має шанси стати початком справжньої зміни в суддівському корпусі:

«Цей проект принаймні дає можливість такий конкурс запровадити, якщо раніше це було неможливо, то тепер є положення, яке дозволяє проводити прозорий конкурс, за результатами якого суддя має або піти у відставку, або взяти участь у новому конкурсі, і якщо він його не пройде, то він звільняється», — вважає він.

Однак, на його думку, все ж існує багато ризиків, які можуть завадити правильному проведенню реформи, наприклад, брак підтримки зі сторони депутатів, чи неправильна розробка відповідного закону цими самими депутатами.

12 226 579_969 829 639 756 088_204 614 085_n_1.jpg

Плакат
Плакат
Фото «Громадського радіо»

Перед Жовтневим палацом також з’явилося багато громадських активістів і людей, які потерпіли внаслідок дій суддів.

Наталія Ільченко 2 роки тому взяла кредит 80 тис. доларів на купівлю житла. Через ріст курсу долара, вона зараз мусить віддати вдвічі більше, ніж позичила. Пані Ільченко вважає, що суди мають стояти на стороні людей, які взяли позики, а не на стороні банків:    

«Суди нас судять не по справедливості, закон про споживачів майже взагалі не виконується. Я взяла в УніверсалКредитБанку 85 тис. доларів на єдине житло, заплатила 80 тис., і тепер повинна знову 85. А суддя вважає, що це нормально, навіть судової експертизи не призначив, вони взагалі не прислуховуються ні до чого», — сказала вона.    

12 244 140_969 829 613 089 424_1 658 997 362_n.jpg

Наталія Ільченко
Наталія Ільченко
Фото «Громадського радіо»

З’явилися також інші громадські активісти, які протестували проти діяльності суддів.

Зокрема, активістка ГО «Ідея нації» Ольга Шкурдай, вважає, що нинішній суддівський корпус підлягає повному обміну. Вона думає, що судді нижчих рівнів часто навіть не так корумповані, як вижчі інстанції: на її думку, останні мають тісні зв’язки з біснесом і політиками, які впливають на них.

«Ми хочемо, щоб в державі було верховенство права, бо те, що зараз відбувається, це скандал. Система працює і виконує тепер замовлення нової влади. Нічого не змінилося. Зараз немає політичної волі, всі тільки хочуть мати владу і керувати суддями, як маріонетками», — зазначила вона.

Жоден з проходячих на з’їзд суддів не захотів дати коментар ні учасникам протесту, ні журналістам. 

12 212 557_969 829 609 756 091_1 503 013 000_n.jpg

Протестувальники під Жовтневим
Протестувальники під Жовтневим
Фото «Громадського радіо»

Кароль Лучка, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+