Слухати

Верховна Рада визнала депортацію кримських татар у 1944 році геноцидом

12 листопада 2015 - 14:04
При цьому депутати підтримали доповнення про те, що «органи Російської Федерації, починаючи з дати тимчасової окупації Криму ведуть свідому політику етноциду кримськотатарського народу»
Верховна Рада визнала депортацію кримських татар у 1944 році геноцидом / Новини на Громадському радіо

Верховна Рада України визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу. За ухвалення відповідної постанови за основу і в цілому проголосували 245 народних депутатів при мінімально необхідних 226

При цьому депутати підтримали і доповнення голови комітету з питань культури та духовності Миколи Княжицького про те, що «органи Російської Федерації, починаючи з дати тимчасової окупації Криму ведуть свідому політику етноциду кримськотатарського народу», повідомляє Радіо свобода.

«Для відновлення історичної справедливості і недопущення у майбутньому вчинення подібних дій щодо кримськотатарського та/або будь-якого іншого народу, відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, депортація кримських татар з Криму 1944 року повинна бути визнана геноцидом кримськотатарського народу та отримати належну реакцію зі сторони України та міжнародної спільноти», — йдеться у пояснювальній записці до постанови. 

Депутат від Радикальної партії Андрій Лозовий зачитав звернення кримськотатарською.

Кримськотатарське населення примусово виселили з півострова 18 травня 1944 року. Радянська влада пояснила це «співпрацею деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни». Тоді понад 180 тисяч етнічних кримських татар були змушені покинути свою історичну батьківщину. За різними історичними джерелами, виселення проводилось в грубий спосіб, з конфіскацією належного їм майна та з запровадженням дискримінації за національною приналежністю. За різними оцінками, більше 46% переселенців загинули внаслідок здійсненої радянськими державними органами депортації, точна кількість жертв невідома.

У 1989 році Верховна Рада СРСР визнала депортацію незаконною і злочинною.

4-та сесія четвертого Курултаю кримськотатарського народу визнала депортацію 18 травня 1944 року й наступні десятиріччя насильницького утримання кримських татар у місцях вигнання актом геноциду корінного народу Криму. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+