Слухати

«Опора» виділила «гарячі точки» 2-го туру: Дніпро, Чернігів, Черкаси

13 листопада 2015 - 16:34
Аналітики організації підкреслюють, що найвища загроза є у містах, де 25 жовтня відрив голосів між кандидатами в мери був невеликим
«Опора» виділила «гарячі точки» 2-го туру: Дніпро, Чернігів, Черкаси / Новини на Громадському радіо

Ольга Айвазовська, координатор виборчих і парламентських програм Громадської мережі «Опора» розповіла про основні загрози, пов’язані з другим туром місцевих виборів. На думку «Опори», в 14 із 29 міст, де відбудеться другий тур виборів, існує суттєва загроза фальшувань в підрахунку голосів. У цих містах також підвищений рівень можливості підкупу голосів.

Аналітики організації підкреслюють, що найвища загроза є у містах, де 25 жовтня відрив голосів між кандидатами в мери був невеликим. Це, зокрема, Дніпропетровськ, Луцьк, Житомир, Сєверодонецьк, Хмельницький, Івано-Франківськ, Біла Церква та Мелітополь.

Щодо першого туру виборів, Ольга Айвазовська нагадала про фальшування виборів, яке за даними організації, відбулося при голосуванні до черкаської обласної ради.

«4 листопада черкаська ТВК прийняла протокол, у результаті якого було перерозподілено 40 000 голосів на користь двох політичних партій: «Солідарність» та «Опозиційний блок». Через те змінилася політична конфігурація і, наприклад, партія «Укроп» не подолала п’ятивідсоткового бар’єру. Зараз з цього приводу вже відкрито кримінальне провадження, допитуються члені ТВК», — сказала вона.

img_2211_2.jpg

Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська
Громадське радіо

Згідно з даними, якими оперує «Опора», «Солідарність» дійсно набрала 17% голосів, а не 23%, як зазначається в протоколі ТВК.

«Відбулося пряме фальшування сумарного протоколу на основі данних районних комісій, які були абсолютні адекватні», — заявила Айвазовська.

«Якщо виділити 3-4 проблематичні міста, це буде Дніпропетровськ, де йде політично дуже важливе протистояння між двома кандидатами, Чернігів, через надавно виявлені випадки масового підкупу голосів,  і можливо ще Черкаси, у зв’язку з тим, що відбувається в місцевій виборчій комісії», — додала вона.

За різними даними, кажуть представники «Опори», кількість людей, які продали свій голос у Дніпропетровську коливається від 5 до 30 000 тис. За даними правоохоронців, це може бути близько 10 000 голосів. 

Загалом активісти заявляють, що передвиборнча кампанія перед другим туром виборів набагато спокійніша, ніж була перед першим туром. Однак, є багато «гарячих точок», де може відбутися фальшування виборів і широкомасштабний підкуп виборців.

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, що у Дніпропетровську побили та викрали члена виборчої комісії. Напередодні жінка виявила під час розносу запрошень за адресою Виборзька, 33 у Дніпропетровську зайвих 19 квартир. Про що повідомила голову ДВК. Також ми передавали, що один з кандидатів у Дніпропетровську опублікував імена, картки та телефони тих, хто «продавав свої голоси».

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+